Kauno arkivyskupas metropolitas K. Kėvalas kvietė akis pakelti į dangų

Rugpjūčio 15 d., minint Švč. Mergelės Marijos, Dievo Motinos, paėmimą į dangiškąją garbę, tikintieji buvo kviečiami dalyvauti Žolinės atlaiduose Pivašiūnuose.

„Švenčiame iškilmę, kuri mums primena dangų“, – susirinkusiems kalbėjo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas Pivašiūnuose. Jis tikintiesiems priminė, kad „kiekvienas iš mūsų esame susirūpinęs įvairiais dalykais. Ir pakelti žvilgsnį į tą tikrovę, kurią vadiname dangumi, tarsi nėra įprasta, nedrąsu…“

Jis tikintiesiems kalbėjo: „Dangus pranoksta mūsų vaizduotę ir patirtį. Štai Jėzaus pažadas, kuris, duotas kiekvienam iš mūsų, išsipildo Mergelės Marijos asmenyje: ,Kas tiki mane, nors ir numirtų, bus gyvas, ir kas manyje gyvena, neragaus mirties per amžius (Jn 11, 25–26). Tie žodžiai išsipildo Mergelės Marijos gyvenime“.

„Bažnyčia tiki ir išpažįsta šį tikėjimo slėpinį – jos paėmimą į dangų su kūnu ir siela“, – kalbėjo Kauno arkivyskupas metropolitas K. Kėvalas Pivašiūnų šventovėje, kur vadovavo Žolinės iškilmės liturgijai.

Arkivyskupas taip pat atkreipė dėmesį, kad malda, bendrystė, atleidimas yra dangaus blyksniai jau šioje tikrovėje.

Pasak ganytojo, svarbu stabtelėti, pamąstyti ir švęsti – kaip šiandien ir dar visą savaitę bus švenčiama Pivašiūnuose, taip pat ir Krekenavos bazilikoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. mintis. Puikiai pasakyta, jog malda, bendrystė, atleidimas yra dangaus blyksniai jau šioje tikrovėje. Visuomenė labai suirusi, įtrūkusi, nebeempatiška, trūksta žmogiškumo ir t.t. Vyrauja toks, mano nuomone, nepasitikėjimas vieni kitais. Pandemija labai daug žmonių pakenkė psichologinei būklei, santykiams šeimoje, santykis su bendruomene. Daug negatyvių iššūkių tenka patirti žmonėms. Tas labai jaučiasi nepasitenkinimas, nemotyvuoti žmonės. Net psichologai skambina pavojaus varpais, kad labai daug žmonių, kurie patiria psichologines problemas, bet kas keisčiausiai, kad nesikreipia pas specialistus. Kaip reikia maldos žmonėms, užtarimo maldos, supratimo, atleidimo. Ačiū vyskupe už pasakytą mintį. Žmogus yra silpnas šioje žemėje . . .

  2. Ar Kaune galima rinktis parapijas? Šiluvos medaliaus kavalierius nenori į Vandžiogalą, bet nori į Ukmergę? Ten pas jus viskas gerai su klusnumu vyskupui ir kunigo tarnystės samprata? Liūdna žiūrint iš tolo.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte