Kauno arkivysk. metropolitas Kęstutis Kėvalas: pandemijos realybėje atpažinkime Dievo gailestingumo ženklus

„Pasaulis šiandien yra suspaudime, ir turime daug priežasčių nusiminti“, – sakė arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas Atvelykio ir Dievo Gailestingumo sekmadienį iškilmingai švenčiant Kauno arkikatedroje bazilikoje.

Ganytojas pakvietė ir šioje realybėje atpažinti Dievo gailestingumo ženklus. Vienas jų – Gailestingumo malonė, XX a. naujai ir plačiai išsiliejusi pasauliui iš Vilniaus per šv. Faustinos artumą Jėzui.

Kitu gailestingumo ženklu arkivyskupas pavadino palaimintąjį Jurgį Matulaitį, kurio 150-ąjį gimtadienį šiemet minime.

Šio švento žmogaus gyvenimas, pasak ganytojo, buvo Dievo gailestingumas okupacijų išvargintai mūsų Tėvynei. Jo darbų rezultatas buvo nauja pradžia Bažnyčiai Lietuvoje gyvuoti.

„Mūsų išgyvenamas laikas nėra pats dėkingiausias. Kad drauge įveiktume šį išbandymą, guoskime, stiprinkime, drąsinkime vieni kitus, pavyzdžiui, priimti gailestingumo ženklą šiam pandemijos metui – sukurtas vakcinas nuo pavojingos žmonijai infekcijos.

Prie didžiojo altoriaus buvo išstatyta arkikatedroje saugoma Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserų kongregacijos dovanota (2018) palaimintojo Jurgio Matulaičio relikvija, ja buvo suteiktas palaiminimas.

Šv. Mišių katechezėje sesuo dr. Daiva Kuzmickaitė MVS kvietė dėkoti Dievui už didį ganytoją, o jo šventumą J. Matulaičio įsteigtos vienuolijos sesuo pavadino Lietuvos žaizdas gydančiu aliejumi.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis