Kauniečiai leidosi A. Dirsytės ir E. Spirgevičiūtės keliais

Džiugiai šildant pavasarinei saulei balandžio 22 d. vyko orientacinis žygis „Dievo tarnaičių Adelės Dirsytės ir Elenos Spirgevičiūtės keliais“, skirtas šeimoms ir Pašaukimų savaitei. Dalyviai turėjo paplušėti ir aplankyti įvairias po Kauną išsibarsčiusias vietas, susijusias su Adele ir Elena, pasakojama Kauno arkivyskupijos puslapyje.

Renginys prasidėjo Kauno arkivyskupijos Jaunimo centre, kur susirinkusiuosius palaimino ir įkvepiančią kalbą apie Adelę ir Eleną pasakė jų beatifikacijos ir kankinystės bylų postulatorius kunigas teol. lic. Andrius Končius.

„Keliavimas yra malda. Kur keliaudavo Adelė Dirsytė? Su Lietuvos katalikių moterų draugijos mokymais, į studijas, kitur. Kalėdama lageryje su kitomis moterimis ji sunkiai dirbdavo už maisto davinį po 10-12 val. per dieną.

Keliaudamos į darbą, moterys kurdavo maldas ir melsdavosi. (…) Elena Spirgevičiūtė dažnai keliaudavo į bažnyčią, net kai mama patardavo taip dažnai ten neiti, nes pavargs. Bet ji vis tiek ėjo ir sakė: „Aš noriu pas Jėzų!“. Paskutinį kelią ji nuėjo namuose – prieš mirtį nužingsniavo atsisveikinti su šeima. Po to nuaidėjo užpuolikų šūvis…

Adelė ir Elena byloja: nepasilik ant sofos, prie kompiuterio, prie savo sukurtos uolos, bet drąsiai ženk į priekį, Dievas tave laimins! Būk drąsus, net jei kas blogo nutiktų, nes paskutinį žodį taria Dievas“, – drąsino kunigas A. Končius.

Dalyviai net tris valandas ieškojo punktų Kaune: judėjo pėsčiomis ir transportu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte