REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Kaune vyko tarptautinė LSMU ir Carito konferencija, skirta epilepsijai

ŠaltinisKAUNO CARITAS

Gegužės 19 d. Lietuvos ir Vokietijos medikai, socialiniai darbuotojai bei sveikatos sistemos architektai rinkosi į tarptautinę konferenciją „Kitas ir būti kitokiu sergant epilepsija: psichosocialinio konsultavimo iššūkiai“, Carito Epilepsijos psichosocialinio centro dešimtmečio proga surengtoje Kaune.

Tarptautinę konferenciją sveikino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) sveikatos fakulteto dekanė, profesorė Ida Liseckienė, universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto Bioetikos katedros vedėjas docentas Gvidas Urbonas, Lietuvos Carito Taybos pirmininkas Arūnas Kučikas. Fondo „Michael“ vadovo dr. Ulrich Stephani sveikinimą perskaitė Bylefeldo universitetinės Mara ligoninės socialinės terapijos skyriaus vadovė Ingrid Coban.

Minervos fondo bendradarbis Jeruzalės Hebrajų universitete dr. Johannes Bennke apžvelgė Kaune gimusio filosofo, iškilaus mąstytojo Emanuelio Levino gyvenimą ir filosofinę mintį, plėtojamą atsiliepiant į „Kito“ patirtį.

Pasak pranešėjo, socialinė filosofija negali likti savo pačios  komforto zonoje. Reikia visą gyvenimą trunkančio mokymosi, kurio tikslas  ne tik kvalifikuotas ligų, simptomų ir gydymo būdų išmanymas, bet ir noras su atvirumu ir savirefleksija kaskart sutikti konkretų asmenį  Kitą.

LSMU Vaikų epileptologijos sektoriaus vadovė, gydytoja vaikų neurologė prof. Dr. Milda  Enzinienė pristatė sunkumus, su kuriais susiduria ne tik epilepsija sergantys vaikai, jų tėvai, bet ir broliai ar seserys, pasitelkdama įvairiose šalyse atliktų tyrimų duomenis, kurie atskleidžia, kaip epilepsijos diagnozė pakeičia visos šeimos gyvenimą, paveikdama jį iš esmės, ir kaip prie to prisideda ribotas visuomenės supratimas apie ligą bei sergančiųjų nepriėmimas.

Naujausią LSMU grupės mokslininkių tyrimą apie epilepsiją sergančių vaikų bei jų tėvų patiriamus sunkumus ir su kokiais psichosocialinio konsultavimo iššūkiais susiduria dirbantieji šioje srityje, pristatė LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto Bioetikos katedros docentė dr. Lina Danusevičienė.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė dr. Asta Kandratavičienė supažindino su įteisintomis papildomomis ir alternatyviomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kurios gali prisidėti prie sergančiųjų epilepsija psichosocialinės gerovės.

Dešimtmetį minintis Carito epilepsijos psichosocialinės pagalbos centras, nuo 2013-ųjų bendradarbiaudamas su epilepsijos centrais „Kleinwachau“, „Bethel“ ir „Kork“ bei Vokietijos Socialinio darbo epilepsijos srityje asociacija nepaliauja ieškoti veiksmingų būdų prisidėti prie epilepsija sergančių žmonių gyvenimo sąlygų gerinimo Lietuvoje, ypatingą dėmesį skiriant galimybėms dalyvauti visuomeniniame bei profesiniame gyvenime, kurios vis dar labai ribotos.

Centre individualiai konsultuojami epilepsija sergantys asmenys ir jų šeimos nariai iš visos Lietuvos, žmonės taip pat gali skambinti ar kreiptis pagalbos internetu. Suburtos savipagalbos grupės Kaune ir Vilniuje. Vedami mokymai specialistams, dirbantiems su sergančiais epilepsija visoje Lietuvoje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte