Kaunas švenčia 613-ąjį gimtadienį – planuoja paskęsti spalvų ir garsų fiestoje

ŠaltinisBNS

Šeštadienį Kaunas švenčia 613-ąjį gimtadienį. Numatomas oro balionų pasirodymas, šaudys pabūklai, vyks koncertai, spektakliai, parodos.

„Nors šalyje dar tęsiasi karantinas, aišku viena – jis tikrai nesukliudys pasinerti į šventinį sūkurį mieste ar virtualioje erdvėje. Pamatyti ir išgirsti tikrai bus ką – Kaunas planuoja paskęsti spalvų ir garsų fiestoje, o ryškiausius akcentus transliuos tiesiogiai“, – teigiama miesto savivaldybės pranešime.

Kauno gimtadienio šventę planuojama pradėti ankstų rytą. Jeigu oro sąlygos nesukliudys, padangė pasipuoš spalvingais ir skambiais oro balionais.

„Juos bus galima stebėti su kavos puodeliu iš gatvių, aikščių, savo namų balkonų, terasų ar kiemų, fone skambant šventiškai muzikai“, – sako organizatoriai.

Oro balionai dangų turėtų nuspalvinti ir vakare.

Teatrai, muziejai, šokių ir muzikos kolektyvai, biblioteka bei kitos įstaigos šeštadienį kvies atrasti skirtingose erdvėse išsibarsčiusius pasirodymus ir pramogas. Jas kurs šokio teatras „Aura“, simfoninis orkestras, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kamerinis teatras, Kultūros centras, kt.

„Tikimės, kad laikydamiesi saugumo reikalavimų gimtadienį atšvęsime su geriausia nuotaika. Norėdami išvengti dar ribojamo žmonių būriavimosi, kol kas nesiimame viešai skelbti tikslaus pasirodymų laiko ar vietos. Tačiau gal taip net smagiau? Gimtadienio staigmenos, tarsi vyšnia ant torto, papuoš miesto erdves, o visus norinčius šventines linksmybes patirti neišeinant iš namų, kviečiame jose dalyvauti virtualiai“, – sakė Kauno vicemeras Andrius Palionis.

Kauno muziejuje bus pasakojama miesto vardo kilmės istorija, prie Menininkų namų vyks jau tradicija tapusi V. Putvinskio gatvės diena, o norintieji pasukti galvas galės dalyvauti orientacinėse žaidynėse aplankant svarbius ir išskirtinius objektus bei laimėti „Kaunastic“ prizus.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus prieigose kauniečius su gimtadieniu sveikins šventinės pabūklų salvės.

Sutemus miestas žada nušvisti ryškiomis spalvomis. Ant Aleksoto kalno, apžvalgos aikštelės papėdėje ir Istorinės Prezidentūros numatomos šviesos instaliacijos. Laisvės alėja, kaip ir Kalėdiniu laikotarpiu, sužibs šimtais šventinių lempučių.

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose Kaunas paminėtas 1361 metais vokiečių ordinui rengiantis užpulti Kauno pilį.

Tačiau savo gimtadieniu antras pagal dydį Lietuvos miestas laiko 1408 metus, kai Vytautas Didysis suteikė kauniečiams savivaldos Magdeburgo teisės pagrindu privilegiją. Tuomet įteisinta asmeniškai laisvų ir ekonomiškai savaveiksmių pirklių ir amatininkų bendruomenė, tiesiogiai atsakinga valdovui. Kartu Vytautas perleido Kaunui svarstykles, vaškinę ir karpyklą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis