Katovicų metropolito pareiškimas dėl nepilnamečių apsaugos Lenkijoje

ŠaltinisVATICAN NEWS

Po Šventojo Sosto išvadų pagal Kanonų teisės normas ir popiežiaus Pranciškaus potvarkius dokumente „Vos estis lux mundi“, Katovicų arkivyskupijos ganytojas Wiktor Skworc atsisakė pareigų Lenkijos vyskupų konferencijoje ir paprašė paskirti arkivyskupą koadjutorių, kuris perims jo pareigas arkivyskupijoje.

Arkivyskupas pats paprašė įvertinti jo veiksmus ir priekaištus dėl aplaidumo tuo metu, kai jis vadovavo Tarnovo vyskupijai 1998–2011 metais. Lenkijos žiniasklaidoje buvo aprašyti dviejų kunigų, nusikaltusių ir susitepusių nepilnamečių seksualinio išnaudojimo nusikaltimais, atvejai. 

Liepos 9 dieną Katovicų arkivyskupijos interneto svetainėje paskelbtame kreipimesi arkivyskupas Wiktor Skworc rašo, jog nuolankiai priima išvadas dėl tuometinėje jo jurisdikcijoje buvusių seksualinio išnaudojimo atvejų tvarkymo. Jis paprašė aukų, jų šeimų, artimųjų ir draugų, visos Tarnovo vyskupijos bendruomenės atleidimo. 

Arkivyskupo kreipimesi priduriama, kad per pastaruosius dešimt jo vadovavimo Katovicų arkivyskupijai metų buvo įdiegti visi būtini nepilnamečių išnaudojimo prevencijos mechanizmai, sukurti kanalai greitam ir lengvam pranešimui apie įtariamus išnaudojimo atvejus, suteikiama įvairi pagalba aukoms. Arkivyskupas meldė už Bažnyčią be dėmių, be raukšlių. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis