Katalikų Bažnyčia ir Italijos valstybė susitarė dėl įėjimo į Panteoną Romoje mokesčio

ŠaltinisEURONEWS

Turistams, lankantiems garsųjį Panteoną, labiausiai lankomą Italijos kultūros paminklą, netrukus bus taikomas 5 eurų įėjimo mokestis, kaip numatyta kovo 16 d. Italijos kultūros ministerijos ir Katalikų Bažnyčios atstovų pasirašytame susitarime.

Kultūros ministras Gennaro Sanguliano (Dženaras Sandžiulianas) teigė, kad šis žingsnis yra „sveiko proto reikalas“. Įėjimo mokestis įvedamas praėjus penkeriems metams po to, kai ankstesnė Italijos vyriausybė atšaukė planus pradėti imti 2 eurų mokestį iš Panteono lankytojų.

Pareigūnai teigia, kad pajamos bus padalytos: Kultūros ministerija gaus 70 proc., o Katalikų Bažnyčios Romos vyskupija – 30 proc.

Monumentalus kupolinis statinys, iš pradžių buvęs senovės romėnų šventykla, kasmet pritraukia milijonus lankytojų. 609 m. Panteonas buvo pertvarkytas į krikščionių bažnyčią, pavadintą Marijos ir Kankinių bazilika, ir nuo to laiko čia reguliariai vyksta šv. Mišios.

Pagal naująjį planą jaunesniems nei 25 metų lankytojams bus taikomas 2 eurų mokestis. Romos gyventojams, Mišiose dalyvaujantiems nepilnamečiams ir bazilikos darbuotojams įėjimas bus nemokamas.

Mokesčio įvedimo grafikas nepateiktas, kol pareigūnai derina technines detales. Šiuo metu įėjimas į Panteoną yra nemokamas, tačiau savaitgaliais ir švenčių dienomis būtina išankstinė registracija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte