Katalikai gydytojai: turime teisę nesutikti su tikėjimui prieštaraujančia veikla

ŠaltinisCNA

Neseniai Romoje vykusioje katalikų gydytojų konferencijoje buvo diskutuojama apie katalikų gydytojų teisę pagal sąžinę nesutikti su medicininėms procedūromis, kurios prieštarauja jų tikėjimui.

26-ąjį Pasaulinį katalikų gydytojų kongresą rugsėjo 15-17 d. surengė Tarptautinė katalikų gydytojų asociacijų federacija, kuri atstovauja 120 tūkst. narių 80-yje katalikų gydytojų asociacijų visuose žemynuose ir yra vienintelė Vatikano pripažinta gydytojų organizacija. Organizacijos pasauliniai kongresai rengiami kas ketverius metus įvairiuose pasaulio kraštuose.

Vincentas Kemme’as (Vincetas Kemas), Belgijos bioetikos organizacijos „Biofides“, kuri buvo viena iš kongreso organizatorių, įkūrėjas, sakė, kad jo organizacija pastaraisiais metais pastebėjo, jog, ypač žemosiose Europos šalyse, medikų sąžinės apsaugos atsisakoma. Tokios šalys kaip Belgija ir Nyderlandai pirmauja siūlydamos eutanaziją ir savižudybę su pagalba, o gydytojai, kurie asmeniškai nepritaria šiai praktikai, vis tiek turi nukreipti pacientus.

„Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose įsigalėjęs reliatyvizmas ir moralinis subjektyvizmas visiškai pakeitė gydytojo profesiją, – sakė V. Kemme’as. – Jei anksčiau gydytojas buvo tas, kuris gydė, guodė, rūpinosi, jei nebuvo įmanoma išgydyti, dabar jis tapo priemone daryti viską, ko nori pacientas“, – tęsė jis.

Jo teigimu, katalikų medikų organizacijos visame pasaulyje, įskaitant Katalikų medikų asociaciją (CMA) JAV, „kovoja gindamos atsisakymą dėl sąžinės“. Visai neseniai ji liepos mėn. pasisakė prieš Joe Bideno (Džo Baideno) administracijos siūlomą taisyklę, kuri, jei būtų galutinai patvirtinta, priverstų ligonines ir gydytojus atlikti lyties keitimo operacijas ir abortus, kaip teigia teisės ekspertai.

„Turime apsaugoti gydytojų teisę prieštarauti tam tikrai praktikai, ne tik pačioms eutanazijos, abortų ir lyties keitimo procedūroms, bet ir reikalavimui nukreipti pacientus pas gydytoją, kuris atliks tokią procedūrą. Tai taip pat yra dalyvavimas amoraliame veiksme“, – įsitikinęs V. Kemme’as.

Rugsėjo mėnesį vykusioje konferencijoje vyko diskusijos su jaunaisiais gydytojais apie bioetinius iššūkius, su kuriais jiems teko susidurti.

„Mes, kaip federacija, neturime sprendimų kiekvienam konkrečiam konfliktui, kuris gali kilti katalikams gydytojams. Tačiau norime pabrėžti formaciją – antropologinę, filosofinę ir teologinę formaciją – kad studentai ne tik išmoktų būti puikiais gydytojais techniniu medicininiu požiūriu, bet ir būtų puikūs katalikai, žinotų, kuo tiki, ir galėtų argumentuotai liudyti savo tikėjimą“, – sakė V. Kemme’as.

„Ligoninėms reikia ne tik ekonominės sėkmės. Jos turi pripažinti dieviškąją žmogaus gyvybės vertę. Turime iš naujo atrasti, koks yra gydytojo vaidmuo, – sakė jis. – Kaip krikščionys suprantame, kad mūsų užduotis – gydyti žmogų, bet ne arogantiškai manyti, kad galime jį pakeisti ir pertvarkyti. Esame čia ne tam, kad pakeistume žmogaus prigimtį. Turime gerbti tai kaip Dievo dovaną“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

 1. kada redakcija uždraus komentarus ir po šiuo str.? Keista redakcijos pozicija po nepatogiais komentarais uždaryti komentarus. Gėda.
  Gal šio str. komentuoti ir neuždraus, bet ten, kur norėčiau parašyti, komentarai nebeleidžiami… Ei, atsibuskite – jūs rimtai taip ketinate elgtis ir toliau?

  • Mes ne visada viską žinome. Galbūt tai yra būdas išlikti. Juk norėtume ir toliau skaityti laikmetį, tiesa? Nes kitaip tektų tenkintis delfiu ir bernardinais …

   • Kasdien pradedu dieną nuo bernardindų „Diena su Dievu“. Džiaugiuosi, kad yra tokia skiltis ir augame tikėjime. Juk norėtume ir toliau skaityti Bernardinus, tiesa? Jis gyvybiškai būtinas portalas, nes randu atsakymus. Be abejo, neignoruoju ir kitų portalų.

   • Tiksliau pasakius buvo geras. Tačiau, būtų ypač nuostabu, kad ir Laikmetis.lt portale atsirastu tokia rubrika „Diena su Dievu“, nes to labai trūksta.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte