Kartais mūsų užsispyrimas yra tik puikybė – popiežius

ŠaltinisVATICAN NEWS

Sekmadienį, birželio 26 d., popiežius Pranciškus vadovavo vidudienio maldai, kreipdamasis į maldininkus popiežius apmąstė lūžio momentą, apie kurį kalbama sekmadienio Mišių Evangelijos skaitinyje: „Atėjus metui, kai turėjo būti atimtas iš pasaulio, Jėzus ryžtingai nukreipė savo žingsnius į Jeruzalę.” (Lk 9, 51).

Jėzaus mokiniai svajoja, kad Mokytojas yra pakeliui į pergalę, tačiau Jėzus žino, kad Jeruzalėje jo laukia atmetimas ir mirtis, kad turės daug kentėti ir kad tai reikalauja tvirto apsisprendimo.

Anot Pranciškaus, tokį pat sprendimą turime priimti ir mes, jei norime būti Jėzaus mokiniai. Turime būti rimti Jėzaus mokiniai, tikrai pasiryžę, o ne, kaip sakydavo viena senutė, „rožių vandens krikščionys“. Ne, ne, ne! Būkime ryžtingi krikščionys. Kaip Jėzus, kuris ėjo tvirto apsisprendimo keliu, liudijo didelę vidinę jėgą.

Kartais manome, kad mūsų užsispyrimą lemia teisumo pojūtis dėl gero tikslo, bet iš tikrųjų dažniausiai tai būna tik puikybė, kartu su silpnumu, per dideliu jautrumu ir nekantrumu. Prašykime Jėzaus stiprybės būti panašiems į jį ir kad tvirtai juo sektume tarnystės keliu. Nebūkime kerštingi ar netolerantiški iškilus sunkumams.

Prašykime Mergelės Marijos, kad mums padėtų paversti savu tvirtą Jėzaus apsisprendimą pasilikti meilėje iki galo.

Prašė nepamiršti Ukrainos

„Prašau neužmiršti karo ištiktos Ukrainos tautos. Neužmirškime jos savo širdyje ir maldose“, – pasakė popiežius Pranciškus sekmadienio vidudienio maldos susitikime.

Sveikindamas tikinčiuosius Pranciškus pastebėjo maldininkų iškeltas Ukrainos vėliavas Šv. Petro aikštėje, kvietė neužmiršti karo ištiktos Ukrainos ir melstis už ją.

Popiežius po vidudienio maldos kalbėjo ir apie socialinių neramumų krečiamą  Ekvadorą, patikino, kad su nerimu seka poslinkius ir yra artimas visiems žmonėms. Pranciškus ragino visas šalis atsisakyti smurto ir kraštutinių nusistatymų. „Tik per dialogą galima pasiekti socialinę taiką, visuomet atsižvelgiant į marginalizuojamų ir vargstančių gyventojų poreikius, bet gerbiant visų teises ir šalies institucijas“, – sakė Pranciškus.

Popiežius taip pat pareiškė užuojautą dėl s. Luisos Dell’Orto, šv. Karolio de Fuko dvasinės šeimos Mažųjų seserų vienuolės, mirties Haityje. Paminėjęs šeštadienį, birželio 25 d., Haičio sostinėje Port o Prense nužudytą vienuolę, popiežius sakė, kad dvidešimt metų Haičio gatvės vaikams tarnavusi vienuolė padovanojo savo gyvenimą kitiems net iki kankinystės. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. Su visa pagarba, bet kazkas turi ivardinti, jog šis senukas kenčia nuo jaunatvinio eretiškumo perėjuso į senatvinės demencijos fazę su puikybės priemaišomis ir užslėptos orientacijos veržimusi iš pasąmonės. Kitaip tariant, nukvako

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte