Kardinolu tapsiantis Italijos vyskupas: Viešpats renkasi mažutėlius

ŠaltinisVATICAN NEWS

Komo (šiaurės Italija) vyskupas dėkoja popiežiui už skyrimą jį kardinolu. Žinia būsimąjį kardinolą pasiekė nelauktai. „Viešpats nesirenka geriausių, tačiau mažutėlius, vargšus, tarp jų esu ir aš“, – sako vyskupas Oscaro Cantoni (Oskaro Kantoni)

Jo istorijoje – pasišventimas jaunimui, seminaristams, gimtajai Komo vyskupijai, kur jis gimė prieš 72 metus. 25-erių tapo kunigu, iš karto ėmė rūpintis vyskupijos jaunimo sielovada, pašaukimais, rengdamas įvairius maldos, formacijos susitikimus, skirtus jaunimui.

2005 m. paskirtas Kremos vyskupu, 2016 m. jam patikėta Komo vyskupija, kurią 2020 m. sukrėtė tragiškas kunigo Roberto Malgesini nužudymas. Paskirtajam kardinolui šis kunigas labai svarbus.

Ar nustebino popiežiaus Pranciškaus sprendimas skirti jį kardinolu? Kai žinia buvo paskelbta, vyskupas vienoje parapijoje dalyvavo Sutvirtinimo liturgijoje, tad sužinojo vėliau. Žinią jis priėmė su nuostaba, nes jautėsi nevertas paskyrimo.

„Tikiu, kad Viešpats renkasi ne geriausius, o mažutėlius, vargšus, tad tarp jų esu ir aš, todėl mane sujaudino ši dovana, kurios nenusipelniau, kuri pagerbia Komo vyskupiją. Šį naują Šventosios Dvasios nuotykį pavedu Dievo tautos maldoms“, – sakė vyskupas.

Jo tarnystė visada buvo pažymėta ypatingu dėmesiu jaunimui, seminaristams. Anksčiau vyskupas buvo seminarijos dvasios tėvas, atsakingas už pašaukimų sielovadą. Tuo jis domėjosi ne tik Italijos lygmeniu, tačiau ir visos Europos kontekste. Tad šį kvietimą jis mato kaip gražų ženklą, kad Viešpats jį kviečia patvirtinti broliams, jog galima sekti savo pašaukimu ir tapti tuo, kuo Viešpats kviečia būti.

Komo vyskupija sulaukė ypač daug dėmesio, kai prieš porą metų buvo žiauriai nužudytas kunigas Roberto Malgesini (Robertas Maldžesinis).

Komo vyskupo paskyrimas kardinolu liudija ir popiežiaus artumą šiam vyskupui ir vyskupijai, atvertą kelią savo širdyje. Vyskupas buvo labai artimas su kunigu, jaučia jo buvimą ir užtarimą, ir tiki, kad kunigas laimina jį ir jo tarnystę iš dangaus, laimindamas visą vyskupiją.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte