Vokietijos kardinolas Raineris Maria Woelki iš Kelno mano, kad artėjanti popiežiaus rinkimų konklava gali užtrukti ilgiau nei palyginti trumpa 2013 metų sesija, per kurią buvo išrinktas popiežius Pranciškus.
„Tikiuosi trumpos konklavos, bet manau, kad viskas įmanoma“, – sakė Woelki EWTN Vokietijos programų direktoriui Martinui Rothweileriui ir CNA Deutsch korespondentui Romoje Rudolfui Gehrigui. „Manau, kad šį kartą tai nevyks taip greitai kaip per paskutinę konklavą. Bet galbūt klystu – dėl to tik džiaugčiausi.“
2013 metų konklava, per kurią buvo išrinktas popiežius Pranciškus, truko vos dvi dienas ir tapo viena trumpiausių šiuolaikinėje istorijoje.
Woelki, kuriam tai bus antroji konklava, apibūdino „brolišką ir nuoširdžią atmosferą“ tarp kardinolų, šiuo metu susirinkusių Romoje į bendrąsias kongregacijas – ikikonklavinius susitikimus, kuriuose aptariami Bažnyčiai svarbūs klausimai.
„Dauguma kardinolų seniai nesimatė, tad daugelis džiaugiasi galėdami vėl susitikti. Pats patyriau tą patį“, – sakė Woelki.
Kardinolas šiuos susitikimus apibūdino kaip vykstančius „labai susikaupusioje, ramioje, dalykinėje darbo atmosferoje“. Jis pabrėžė, kad nors požiūriai skiriasi, nes kardinolai atvyksta iš įvairių vietinių Bažnyčių, turinčių skirtingas kultūras ir mentalitetą, „bendradarbiavimas iš tiesų yra geras“.
Pasak Woelkio, kardinolai aptaria „visas jau dabar svarbias temas“, įskaitant evangelizaciją bei „teologinį pagilinimą, kuris būtinas kalbant apie sinodiškumą ir sinodiškumo bei hierarchijos santykį“.
Diskusijose nagrinėjami ir platesni visuomeniniai iššūkiai – auganti sekuliarizacija, dirbtinio intelekto etiniai aspektai, besitęsiantys karai, visuomenės ir politikos poliarizacija bei susirūpinimas dėl mažėjančios demokratijos svarbos, kai tuo pat metu stiprėja autokratiniai režimai.
Woelki pabrėžė, kad konklava nėra „Bažnyčios politinis įvykis“, bet „dvasinis įvykis“, kurio metu kardinolai maldoje ir vadovaujami Šventosios Dvasios siekia „atpažinti tą kandidatą, kurį Viešpats paskyrė šiai misijai“.