Kardinolas Sigitas Tamkevičius: protestuoti reikia ne šita proga

ŠaltinisBNS

Laisvės premijos laureatas, Kauno arkivyskupas emeritas kardinolas Sigitas Tamkevičius sako, kad rengti protesto akcijas prieš valdžią per Laisvės gynėjų minėjimą yra neleistina.

„Klausiau ir meldžiausi: Viešpatie, pasigailėk, nes nežino, ką daro“, – ketvirtadienį po Nepriklausomybės aikštėje vykusio minėjimo BNS sakė dvasininkas.

Lietuvos šeimų sąjūdžio ir kitų politinių veikėjų keli šimtai pakviestų protestuotojų švilpė, rėkė, mušė būgnus aikštėje vykstant iškilmingam Laisvės gynėjų dienos minėjimui ir Laisvės premijos įteikimo ceremonijai.

Ne tik kalbant premjerei Ingridai Šimonytei, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Seimo Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininkei Paulei Kuzmickienei girdėjosi kurtinantis triukšmas, bet švilpimas buvo girdimas ir kalbant Laisvės premijos laureatei, vienai iš „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbių vienuolei Bernadetai Mališkaitei.

„Suprantu, kad žmonės gali būti nepatenkinti kai kuriais ar Seimo, ar Vyriausybės sprendimais, bet tokią dieną, Lietuvos laisvės dieną,… Man trūksta žodžių“, – sakė S. Tamkevičius.

Jis drauge su B. Mališkaite Laisvės premiją atsiėmė vietoj atvykti negalėjusio „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ 1983–1989 metų vyriausiojo redaktoriaus, Telšių vyskupo emerito Jono Borutos.

„Gyvename laisvoje šalyje, žmonės gali būti kuo nors nepatenkinti, gali būti protestuoti, bet tik ne šiandien, ne šita proga“, – BNS sakė S. Tamkevičius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

42 KOMENTARAI

 1. Dievo ismintis kalba arkivyskupo lupomis.Simta metu jam,teko bendraut Kybartu klebonijoj.Te saugo ji Viespats.

 2. Kardinolas nesupranta, kad kitomis progomis valdžia NESIRODO ir NEKALBA su savo žmonėmis. Toje aikštėje įvyko kažkas, ko kitais kartais nebuvo – valdžios žmonės pabuvo GYVAI su žmonėmis ir išgirdo GYVAI, kaip jie jaučiasi! Nors ir apsitvėrę tvoromis ir policija nuo jų. Tie susirinkę žmonės – tikrai ne padugnės ir ne kvaileliai, tai žmonės, kuriems IŠ TIESŲ RŪPI mūsų TĖVYNĖ. Ar kardinolas kalbėjosi su tai žmonėmis? Gal, nežinau.

 3. Tamkeviciuks ne autobusu i Vilniu atvaziavo. Limuzinas ji atveze. Prie ponisko gyvenimo greitai iprato.

 4. kokios baisios šūkautojų mordos – tikri banditai, baisu tokius ir gatvėje pamatyti, agresyvūs bukagalviai

 5. Pagerbti žuvusiuosius ir dėkoti už laisvę turėtų vykdantieji tų žmonių, kurių kraujas buvo pralietas, idealus.
  Iškreiptai atrodo, kai už laisvę dėkoja vykdantieji segregaciją ir kitus įkalinantieji.
  Jie stato laisvės paminklus žodžiais, o savo veiksmais yra kitus įkalinantieji.
  Jėzus yra labai griežtas tokiems veidmainiams, statantiems paminklus pranašams, o juos pačius žudantiems.

 6. Nesuprantu ,kodėl į salę neįleido .Tai pirma premija įteikta žiemą pavėsinėj.Saviem taip nedaro .

 7. Nu va. Bažnyčia gina valdžią, kuri labai nuskriausta ir silpnesnė. Begėdžiai žmonės, pakentėtų geriau ir susileistų iš kart trigubas genetinio tirpalo dozes ir paprašytų daugiau sugriežtinimų. Kokie begėdžiai žmonės ir kokia nuostabi valdžia, besilaikanti konstitucijos ir gerbianti žmogaus orumą ir laisvę. Žmonės visai be reikalo buvo nepatenkinti ir šaukė.

  • Sitas dvasininkas dziaugesi delfyje 2 dozem, veliau ir trecia, sake tikiu mokslu, tai neuzilgo pamatys tuos mokslo vaisius. Jau danai skelbia, kad vakcinuotieji daugiau uzsikrecia omikronu, nei nevakcinuoti, o tai reiskia, kad vakcinu efektyvumas minusinis, jos ne apsaugo, bet sugadina imuniteta.

 8. To FM. O kardinolui nebuvo gėda tarybiniais rizikuoti savo laisve ir gyvybe? Įdomu, kur pats tuo metu buvai? Turbūt nešei raudoną vėliavą paraduose ar dar blogiau.

 9. Manau, kad žmones reikia vertinti objektyviai ne tik už praeities nuopelnus, bet ir už dabarties kalbas, veiksmus ir nuostatas. Juk žmonės keičiasi, prisitaiko, sustabarėja, pakeičia pažiūras ir tt. Kelkim klausimus ir atsakykim į juos sąžiningai!

  • O kas tas objektyvus matas, kuris vertins žmones? Paaugliui suaugęs žmogus atrodo sustabarėjęs, o brandžiam žmogui paauglys – savęs dar neradęs gaivalas.

 10. Šeimų sąjūdis dabar pasielgė,kaip Kristus,kuris valgė nemazgotomis rankomis.Ir visai nebijojo pasirodyti kitaip .Gerai,kad turim Šeimų sąjūdį.Pagarba R.Čepaitienei,patiko jos kalba.

 11. o kardinolo poziuris liudina – jei blogi protestuotojai kurie svilpia valdziai, tai ar valdzia gera kuri iteisina abortus, apriboja zmoniu teises (sita sarasa galima testi).
  O valdzioje esanciu zmoniu gincai kas didesni rasta ar salia narde – be Dievo valios ir Lietuvos tautos nieko niekur nebutumet nunese.

 12. Gal, prieš labai gindamas ekscelencijas, kardinolas prisimintų jų požiūrį į tą pačią bažnyčią, į santuoką? Į okeanidžių viešintas karikatūras su kunigais ir nepilnamečiais? Nes kas bažnyčią gins nuo lygybės užtikrinimo ir švento rašto cenzūros?

 13. Šita valdžia palaiko abortus, nori leisti pardavinėti alkoholį nuo 18 metų, nori dekriminalizuoti narkotikus, propaguoja vienalyčius santykius, vaiksto su LGBT ženkliukais, pozuoja prie LGBT suoliukų, pažeidinėja konstituciją, verčia per prievartą leistis eksperimentinius preparatus, kurie kaip jau vis labiau aiškėja, nuo nieko neapsaugo, nes masiškai serga paskiepytieji. Jeigu šitas dvasininkas palaiko tokią valdžią, tai jis yra jau ne Kristaus, bet antikristo tarnas ir reikia daryti viską atvirkščiai nei jis sako.
  Kokią žinią transliuoja jaunimui ši libkoncervu gauja? Vartok narkotikus, alkoholį, reguliariai skiepykis eksperimentiniais marmalais ir sukurk vienalytę partnerystę. Ir stebėtina kiek daug palaikytojų ji turi dvasininkų tarpe. Na bet visgi ir Evangelijoje būtent aukštieji kunigai nukryžiavo Jėzų.

 14. Gerb.Kardinole Sigitai,
  Jūs neteisus!
  Meldžiausi kaip ir jūs, tik stebėjausi, kad būdamas tokio aukšto rango dvasininkas, taip pigiai užkibot ant mūsų priešo kabliuko! Jumis gražiai pasinaudojo, kaip Tautos didvyrio skydu, kad pridengtų savo niekšybes ir nusikaltimus Lietuvos žmonėms! (Abortai, narkotikų legalizavimas, vaikų tvirkinimas per lrt ir švietimo sistemą, partnerystės įstatymas, “Stambulo” konvencija, prievartinė vaikų ir suaugusiųjų vakcinacija ekspermentiniais medikamentais, G.Pasai, žmonių, bažnyčios narių segregacija ir sukiršinimas, beprotiškos kainų ir mokesčių pakėlimai) Ir jūs piktinotės, kodėl tos jūsų avelės bliauną ne laiku ir ne vietoj?
  Nes joms SKAUDA!!!
  Atsakykit sau į klausimą: ar būtumėte ėjęs į tą gėdos palapinę ir priėmęs “laisvės apdovanojimą” iš nacional fašistų rankų? Juk jie irgi kovojo prieš bolševikus?
  Žiūrėjau į jus ir tik meldžiausi “Dieve jis tikrai nežino ką daro”!
  Net Ltv Tapinas šiuo atveju buvo principingesnis, atsisakęs priimti premiją iš Prezidento rankų, negu jūs – vaikišku veidu sėdintis šalia Lietuvos budelių, jų vaikų ir anūkų, kgb darbuotojų ir jedinsvininkų, net nenutuokdamas kad uždirbinėjat jiems balus!
  Iš didelės pagarbos jūsų rangui nuopelnams Bažnyčiai ir Lietuvai nesmerkiu jūsų!
  Klysti žmogiška!
  Patikėsiu jūsų nuoširdžiu gailesčiu tik matydamas kaip jūs mielai bendraujat ne tik su valdžios ponais, bet ir su kenčiančiomis Kristaus avimis!

 15. Fotografo kadras! Pažiūri į šią nuotrauką ir sudrebi. Ne dėl nuotraukos, dėl asmens kuris pagautas tokiame rakurse. Štai tokios tokelės. Ne pagarba, ne nuopelnai galvoj, o šiurpulys dušioj. Ačiū fotografui už tokią charakteringą šio žmogelio nuotrauką.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte