Kanada – svarstoma vaikams be tėvų sutikimo leisti rinktis pagalbinę savižudybę

Kanados parlamentinis komitetas paragino išplėsti šalies pagalbinių savižudybių programą, kad „brandiems nepilnamečiams“, kurių mirtis yra „pagrįstai numatoma“, būtų leidžiama paspartinti savo mirtį be tėvų sutikimo. Kalbama apie vaikus, sergančius sunkia ir nepagydoma liga ar turinčius neįgalumą, kenčiančius ilgalaikes ir nepakeliamas kančias.

Specialusis jungtinis medicininės pagalbos mirštant komitetas praėjusią savaitę Bendruomenių rūmams pateikė svarstyti savo ataskaitą, kurioje rekomenduojama, kad tokie nepilnamečiai turėtų teisę į savižudybę su gydytojo pagalba.

Nepilnamečiams, komisijos įvertiems kaip turintiems gebėjimą priimti sprendimus, turėtų būti suteikta teisė pasinaudoti šalies Medicininės pagalbos mirštant programa (toliau – MAID), teigiama ataskaitoje, kurioje pateiktas 23 rekomendacijų sąrašas.

Ataskaitoje taip pat rekomenduojama, kad tam tikrais atvejais ne visada būtinas tėvų sutikimas, jei nepilnametis turi teisę į savižudybę su pagalba.

„Kanados vyriausybei nustatyti reikalavimą, kad prireikus, vykstant MAID vertinimo procesui, būtų konsultuojamasi su brandaus nepilnamečio tėvais ar globėjais, tačiau galiausiai pirmenybė būtų teikiama nepilnamečio, kuris, kaip nustatyta, turi reikiamą gebėjimą priimti sprendimus, valiai“, – rašoma ataskaitos 19-oje rekomendacijoje.

Nors ataskaitoje rekomenduojama išplėsti MAID taikymą nepilnamečiams, joje raginama apriboti jos taikymą tik tiems jaunuoliams, kurių mirtis yra „pagrįstai numatoma“.

Ataskaitoje nebuvo siūloma nustatyti pagalbinei savižudybei taikomą amžiaus ribą, teigiant, kad „teisė į MAID neturėtų būti paneigta vien dėl amžiaus“. Dėl tėvų sutikimo galutinėje ataskaitoje rekomenduojama „prireikus konsultuotis su tėvais“.

Dauguma komiteto narių paragino vyriausybę per ateinančius penkerius metus surengti oficialias konsultacijas su jaunesniais nei 18 metų kanadiečiais ir skirti finansavimą tyrimams, susijusiems su nepilnamečių teise į MAID. Be to, komitetas paragino sudaryti nepriklausomą ekspertų grupę, kuri per penkerius metus įvertintų baudžiamojo kodekso nuostatas dėl MAID „brandiems nepilnamečiams“.

22 rekomendacijoje Kanados vyriausybė raginama „bendradarbiauti su provincijomis ir teritorijomis, reguliavimo institucijomis, provincijų ir teritorinėmis teisės draugijomis ir suinteresuotosiomis šalimis, kad būtų priimtos būtinos išankstinių prašymų apsaugos priemonės“.

Konservatyvūs parlamento nariai prieštaravo pasiūlymui išplėsti MAID teisę nepilnamečiams, pabrėždami, kad net ir brandžių vaikų gebėjimai priimti sprendimus tebėra abejotini.

„The Christian Post“ anksčiau rašė, kad 2016 m. Kanada įteisino savižudybę su gydytojo pagalba, tačiau ji buvo taikoma tik vyresniems kaip 18 metų piliečiams, nuolatiniams šalies gyventojams, sergantiems sunkia ir nepagydoma liga ar turintiems neįgalumą, suteikiantiems ilgalaikes ir nepakeliamas kančias.

Kanada nebūtų pirmoji šalis, įteisinusi savižudybę su pagalba nepilnamečiams. Nyderlandai ir Belgija leidžia tokią praktiką. Nyderlanduose 12 metų ir vyresni vaikai gali prašyti pagalbinės savižudybės, tačiau turi gauti tėvų sutikimą, nebent jiems yra 16 metų ir daugiau. Belgijoje vaikai turi sirgti nepagydoma liga arba būti arti mirties. Jie taip pat privalo turėti tėvų sutikimą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

 1. Kokia čia nauja išvestinė sąvoka – brandus nepilnametis.
  Visi nepilnamečiai, nesulaukę 18 metų įstatymiškai laikomi nebrandžiais ir už visus juos yra atsakingi tėvai. Nepilnamečiui nėra leidžiama nei tuoktis, nei vairuoti automobilio, nei vartoti alkoholio, net rūkyti nėra leidžiama, kadangi nepilnametis nėra pajėgus savarankiškai nuspręsti kas jam yra geriausia, gali lengvai pasiduoti aplinkos įtakai.
  Negali vienoje sąvokoje būti sutalpinti du visiškai prišingą reikšmę turintys žodžiai.
  Sąvoka brandus nepilnametis yra toks pat nesąmoningas prieštaravimų junginis, tarsi sakytume sausas vanduo, arba šalta ugnis, arba skystas akmuo.
  Ši sąvoka yra naujadaras, išgalvota fašistinių Kanados liberalšvabomasonų su vieninteliu tikslu – kad sudarytų sąlygas nusižudyti tiems vaikams, kuriuos jų „ekspertai“ paskelbs brandžiais nepilnamečiais ir kad užkirstų kelią tėvams sulaikyti savo vaikus.
  Kanados režimas yra vienas labiausiai fašistinių – jų prezidentas Trudo susidorojo su protestuojančiais prieš melo pandemiją žmonėmis lygiai tokiais pačiais metodais kaip Baltarusijoje. Tik kažkodėl stipriai „vertybinis“ užsienio reikalų anūkas nei vieno žodžio nepasakė kad apgintų terorizuojamus Kanados žmones, nes matomai tam nebuvo gavęs savo šeimininkų nurodymų, nes tos pačios gaujos nariai savų nėra puolami.
  Tad būkime ne selektyviai, bet tikrai vertybiški ir vieningi.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte