Kanada per 10 metų neteko apie 2 mln. katalikų

ŠaltinisCNA

Per pastaruosius 10 metų Kanadoje katalikų skaičius sumažėjo beveik 2 milijonais, kaip teigiama Kanados gyventojų surašymo ataskaitoje, kurioje nurodoma, kad religiškai nesusijusių žmonių šalyje dabar yra daugiau nei katalikų.

Naujausi 2021 m. surašymo duomenys rodo, kad katalikų Kanadoje sumažėjo iki 10,9 mln. Katalikai dabar sudaro apie 29,9 proc. šalies gyventojų. 2011 m. surašymo duomenimis, tais metais katalikų buvo 12,8 mln.

Vos 53,3 proc. kanadiečių, t. y. 19,3 mln. žmonių, dabar save laiko krikščionimis, t. y. jų sumažėjo nuo 67,3 proc. 2011 m. ir 77,1 proc. 2001 m. Kanados nacionalinė statistikos tarnyba „Statistics Canada“ naujausius duomenis pateikė spalio 26 d. ataskaitoje.

Kvebekas yra vienintelė provincija, kurioje daugumą sudaro katalikai, tačiau katalikų skaičius joje „gerokai sumažėjo“, teigia Kanados statistikos departamentas. 2011 m. 74,7 proc. Kvebeko gyventojų nurodė esantys katalikai. 2021 m. duomenimis, 53,8 proc. Kvebeko gyventojų priskyrė save katalikams.

Religinių praktikų taip pat sumažėjo. Atskiroje Kanados statistikos suvestinėje, paskelbtoje 2021 m. spalį, teigiama, kad 2019 m. tik apie 20 proc. kanadiečių bent kartą per mėnesį lankė grupinius religinius užsiėmimus. Moterys dažniau nei vyrai deklaravo religinę priklausomybę, kaip ir vyresnėse kartose gimę žmonės.

Naujausioje Kanados statistikos departamento ataskaitoje teigiama, kad religiškai nesusiję asmenys dabar sudaro 34,6 proc. Kanados gyventojų.

Kai kurie regionai yra mažiau religiškai priklausomi nei kiti.

Apie 5 proc. kanadiečių yra musulmonai. Nuo 2011 m. jų populiacija padvigubėjo. Apie 2,3 proc. kanadiečių yra induistai ir 2,1 proc. – sikhai. Žydų yra apie 335 tūkst., per pastarąjį dešimtmetį jų šiek tiek padaugėjo, tačiau jų dalis tarp kanadiečių sumažėjo iki 0,9 proc. Jų šiek tiek daugiau nei save įvardijusių budistais.

Pastaraisiais dešimtmečiais katalikų dalyvavimas vyriausybės subsidijuojamose Kanados vietinių gyventojų internatinėse mokyklose buvo kruopščiai tikrinamas dėl šių mokyklų pastangų išnaikinti vietinių gyventojų kultūrą ir asimiliuoti vaikus į dominuojančią kultūrą. Dauguma mokyklų buvo prastai valdomos ir menkai finansuojamos, o darbuotojai galėjo būti aplaidūs ar net žiauriai elgtis su vaikais. Tūkstančiai vaikų mirė nuo sužalojimų, nepriežiūros ar tokių ligų kaip tuberkuliozė, dažnai daug dažniau nei kiti Kanados vaikai.

2021 m. pranešimuose teigiama, kad dviejose buvusiose gyvenamosiose mokyklose yra keli šimtai nepažymėtų kapų. Nors įtariami kapai nebuvo ekshumuoti, dėl šių pranešimų kilo protestų banga, buvo deginamos ir niokojamos bažnyčios, įskaitant bažnyčias, kurios vis dar tarnauja čiabuvių bendruomenėms.

2022 m. Kanadoje lankėsi popiežius Pranciškus, kuris atsiprašė už katalikų vaidmenį internatinėse mokyklose.

Remiantis Kanados statistikos departamento duomenimis apie nusikalstamumą, 2020-2021 m. šalyje neapykanta grindžiamų incidentų, nukreiptų prieš katalikus, skaičius išaugo daugiau nei 260 proc.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte