Kaip partnerystės įteisinimas paveiktų mūsų gyvenimą?

Lietuvos bei daugelio kitų Europos valstybių konstitucijų kūrėjai pripažino vyro ir moters šeimą kaip pamatinę visuomenės ląstelę ir pagrindą, ant kurio laikosi visa socialinė visuomenės struktūra. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais pasaulis patiria vis didesnį ideologinį, politinį ir intelektualinį spaudimą atsisakyti prigimtinės šeimos sampratos, grįstos vyro ir moters santuoka bei kraujo ryšiais, ją pakeisti naujais teisiniais konstruktais, kuriais šeimos samprata būtų išplėsta iki įvairių stilių bendro gyvenimo formų.

Vis garsiau deklaruojant siekius įteisinti tos pat lyties asmenų partnerystę, kiekvienam mąstančiam žmogui kyla daug klausimų.

Ar siekis keisti pamatinę socialinę struktūrą yra pakankamai pagrįstas? Kokias pasekmes Europos valstybių visuomenėms ir pačios Europos ateičiai turės prigimtinės šeimos sampratos išsižadėjimas? Ar tai veda visuomenes į pažangą? Ar yra patikimi kriterijai, kuriais galime įvertinti tokių pokyčių naudą arba žalą? Šie ir daugybė kitų klausimų bus svarstomi tarptautinėje konferencijoje „Europos ateitis, šeima ir prigimtinės žmogaus teisės“, kuri vyks 2021 m. vasario 19 d. 13:15 val. Konferenciją organizuoja Laisvos visuomenės institutas, globoja LR Seimo laikinoji grupė „Už šeimą“.

Apie tai, ar siekis keisti tūkstantmečius gyvavusią šeimos sampratą yra pagrįstas ir ar jis tikrai veda į pažangą, diskutuos pasaulyje ir Lietuvoje žinomi pranešėjai. Tai – vaiko teises ginančios organizacijos „Them Before Us“ įkūrėja ir knygų autorė Katy Faust (JAV). Ji papasakos apie vaikų patirtis augant vienos lyties porose, paaiškins, kodėl šeimos politiką turi lemti vaikų interesai, ir pristatys susijusius mokslinius duomenis. 

Tarptautiniuose teismuose bylas vedantis Anglijos vyresniųjų teismų advokatas, organizacijos „ADF International“ vykdomasis direktorius Paul Coleman (Jungtinė Karalystė) supažindins su šeimos sampratos keitimo grėsmėmis žodžio ir saviraiškos laisvei bei pateiks šokiruojančių „neapykantos kalbos“ normų taikymo pavyzdžių užsienio valstybėse.

Teisininkas dr. Juris Rudevskis (Latvija) kalbės, kaip keitėsi šeimos apibrėžimas Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikoje. Teisininkas taip pat apžvelgs įvykius kaimyninėje šalyje: kaip latviai priešinasi Stambulo konvencijai ir kaip siekia apsaugoti prigimtinę šeimą savo Konstitucijoje.

Renginyje kalbės drąsių ir tikslių įžvalgų nestokojantis politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius, knygų autorius prof. Alvydas Jokubaitis (Lietuva). Jis kels klausimą, ar Europai reikia šeimos?

Konferencijoje taip pat išgirsime ir pranešėjus iš kaimyninės Lenkijos: Varšuvos kardinolo Stefano Wyszyńskio universiteto (UKSW) dėstytoją ir buvusį Politikos mokslų instituto direktorių, Lenkijos mokslų akademijos Politikos studijų instituto mokslo tarybos narį kun. prof. Piotr Mazurkiewicz bei teisės istoriką ir politikos filosofą, Jogailaičių universiteto profesorių ir Politinės filosofijos katedros vedėją, Lenkijos Respublikos tribunolo narį prof. Bogdan Szlachta.

Konferencijos organizatoriai siekia, kad konferencijoje išsakytos mintys bei įžvalgos paskatintų politikus, visuomenės nuomonės formuotojus ir plačiąją visuomene gilintis ir geriau suprasti prigimtinės šeimos sampratos turinį, jos vietą dabartiniame Vakarų civilizacijos raidos etape bei motyvuotų išvengti skubotų, neapgalvotų ir ateities kartoms ilgalaikes pasekmes turėsiančių sprendimų.

Konferencijos tiesioginė transliacija vyks Laisvos visuomenės instituto Youtube ir Facebook paskyrose. Pranešimai bus verčiami į lietuvių ir anglų kalbas. Programa.

Konferencijoje vyks ir diskusija, todėl visi konferencijos klausytojai kviečiami užduoti klausimus prelegentams renginio tiesioginės transliacijos komentarų skiltyje.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

  1. Du vyrai, kad ir kaip jie vienas kita myletu, negali susilaukti vaiku. Jeigu tokia meile bus iteisinta ir daznes, isnyks zmones ir tautos. Taip buti negali. Kokie sudetingi laikai, kai Dievo desniu zmones stengiasi pakeisti.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis