K. Palikšos tyrimą kontroliavęs prokuroras D. Kunigėlis nušalintas nuo pareigų – pats paprašė būti atleidžiamas

ŠaltinisBNS

Ikiteisminį tyrimą dėl vagystės iš seksualiniais nusikaltimais įtarto Vilniaus arkivyskupijos kanclerio Kęstučio Palikšos kontroliavęs prokuroras Dainius Kunigėlis penktadienį nušalintas nuo pareigų, jis pats prašė būti atleidžiamas.

„Prokuroras yra nušalintas nuo pareigų, vakar buvo atlikti pirminiai ikiteisiminio tyrimo veiksmai“, – penktadienį žurnalistams sakė generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Prokuratūra anksčiau pranešė gavusi prokuroro prašymą atleisti iš pareigų, tačiau šis prašymas kol kas nėra patenkintas.

„Pažymėtina, kad tokio prašymo patenkinimas nestabdo tyrimų ir neapriboja galimybės, esant pagrindui, taikyti asmeniui tarnybinę arba kitokią atsakomybę bei nuobaudą“, – skelbė prokuratūra.

Generalinės prokurorės Nidos Grunskienės nurodymu dėl prokuroro elgesio Generalinės prokuratūros Vidaus tyrimų skyriuje atliekamas ir tarnybinis patikrinimas.

Ar tenkins prašymą atleisti D. Kunigėlį iš pareigų, N. Grunskienė kalbėjo dar nenusprendusi. 

„Jis prašo paties prašymo atleisti. Negaliu komentuoti, kokiomis priežastimis vedinas jis parašė tą pareiškimą. Aš jį gavau, su pačiu prokuroru aš nebendravau ir tikrai nesiaiškinau tų aplinkybių, kodėl jis nori išeiti iš prokuratūros“, – kalbėjo generalinė prokurorė.

Anot N. Grunskienės, prokuratūros anksčiau nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl K. Palikšai mestų kaltinimų seksualiniais nusikaltimais bus atnaujintas nustačius, kad jis buvo atliktas netinkamai.

Portalas „Delfi“ penktadienį paskelbė, kad šioje istorijoje figūravusį jaunuolį prokuroras vežėsi į sodybą, kalbėjo su juo apie santykius ir seksualinę orientaciją.

D. Kunigėlis kontroliavo ikiteisminį tyrimą, o vėliau ir palaikė valstybinį kaltinimą baudžiamojoje byloje, kurioje nukentėjusiuoju buvo pripažintas kunigas K. Palikša, iš kurio jį išnaudojimu apkaltinęs jaunuolis pasisavino 7 tūkst. eurų, o dvasininkas dėl to kreipėsi į policiją.

Portalas ketvirtadienį skelbė, jog 19-metis tuo metu papasakojo teisėsaugai, kad su Vilniaus arkivyskupijos kancleriu palaikė intymius santykius, kai jam tebuvo 15 metų. Už tai jis teigė ne vienerius metus gaudavęs itin dideles pinigų sumas.

Teisėsauga pradėjo tyrimą dėl vertimo lytiškai santykiauti, atliko kratas. Galiausiai dvasininkui skirta bauda už pornografinio turinio laikymą, o kaltinimai dėl privertimo lytiškai santykiauti panaikinti, neįrodžius, jog jaunuolis tai daryti buvo verčiamas.

Tuo metu vaikinas nuteistas už pinigų pasisavinimą. Kaip pranešė „Delfi“, paskelbus ir įsiteisėjus nuosprendžiui, kaltinimą šioje byloje palaikęs prokuroras D. Kunigėlis nuteistajam pasiūlė susitikti, nuvykti į sodybą.

Vaikinas kelionės metu padarė garso įrašą, kuriame užfiksuota, kaip prokuroras domėjosi jaunuolio seksualine orientacija, pripažino, kad nenorėjo pateikti apeliacinio skundo, bet buvo priverstas, kritikavo teisėjų kolegijos darbą ir siūlė pasilikti sodyboje nakvoti.

Prokuroras portalui neigė šią informaciją, o vaikino liudijimus vadino išsigalvojimais, tačiau išgirdęs, kad pokalbis buvo įrašytas, komentarų nebeturėjo.

Generalinė prokurorė ketvirtadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo dėl vieno Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroro galimai netinkamo elgesio su proceso dalyviu. Jo metu bus siekiama nustatyti visas faktines aplinkybes, susijusias su prokuroro elgesiu proceso dalyvio (nuteistojo) atžvilgiu. 

Tyrimą pavesta organizuoti ir kontroliuoti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui, o atlikti tyrimą – Specialiųjų tyrimų tarnybai. Ketvirtadienį, anot prokuratūros, buvo atlikti pirmieji proceso veiksmai, prokuroras nušalintas nuo pareigų.

Prokuratūra anksčiau skelbė, kad N. Grunskienė nurodė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentui išsamiai patikrinti kito prokuroro kontroliuoto ikiteisminio tyrimo, pradėto dėl galimai vykdytų seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų prieš pareiškėją jam būnant dar nepilnamečiu, medžiagą.

Sprendimas dėl to, ar yra teisinis pagrindas atnaujinti šį ikiteisminį tyrimą, bus priimtas tik gavus patikrinimo išvadas.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

7 KOMENTARAI

  1. vat ir „tvarko ” visus bernelis iš vaiknamio… O taip rūpinosi vaiknamiais viena neseniai mirusi ponia… Įdomu būtų, jei kas tyrimą atliktų, kaip tas rūpestis padėjo tiem vargšam vaikams. Šitą, akivaizdu, išmokė dykutį griebti

  2. Darykite kažką gerbiamieji vyskupai su šitais lytiniais skandalais, atidžiau žiūrėkite ką jūsų patikėtiniai veikia, kokių potraukių, kokius interneto puslapius lanko, su kuo susitikinėja, gal net sekti juos reikia, nes tai žlugdo jaunimo tikėjimą. Kiek žinau vaikų iš tikinčių šeimų kilusių vėliau nelanko bažnyčios dėl tų skandalų.

  3. Suirutė visur .Neaplenkia ir bažnyčių.Bet ,Dievas daleidžia ,nes be Jo valios nė plaukas nuo galvos nenukrenta.Pasaulyje vykstantys veiksniai ,prisišaukia bėdų .O jų bus ,nesistebėkite,nes Dievo kantrybė irgi turi ribas .

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte