Jungtinė Karalystė paragino visus savo piliečius palikti Afganistaną

ŠaltinisAFP-BNS

Jungtinė Karalystė penktadienį paragino visus savo piliečius nedelsiant išvykti iš Afganistano dėl „blogėjančios saugumo padėties“, intensyvėjant kautynėms tarp Talibano ir vyriausybės pajėgų.

Britanijos užsienio reikalų ministerija savo tinklalapyje atnaujino rekomendaciją keliautojams, ragindama susilaikyti nuo bet kokių kelionių į Afganistaną.

„Visiems Britanijos piliečiams Afganistane rekomenduojama dabar pat išvykti komercinėmis priemonėmis. Jeigu tebesate Afganistane, jums rekomenduojama išvykti dabar komercinėmis priemonėmis dėl blogėjančios saugumo padėties“, – sakoma pranešime.

Britai taip pat buvo perspėti nesikliauti galimybe būti evakuotiems specialiais reisais. Ministerija pabrėžė galinti suteikti tik „itin ribotą“ pagalbą.

Talibanas pradėjo didelio masto puolimą, kai iš Afganistano po beveik du dešimtmečius trukusio konflikto baigiama išvesti paskutines JAV vadovaujamas užsienio pajėgas.

„Labai tikėtina, kad teroristai mėgins surengti atakų Afganistane. Specifiniai atakų metodai vystosi ir tampa vis išmoningesni“, – perspėjo JK užsienio reikalų ministerija.

Šiuo metu Talibanas kontroliuoja didžiąją dalį Afganistano kaimiškų teritorijų ir kaunasi su vyriausybės pajėgomis dėl kelių miestų, įskaitant Heratą, esantį netoli vakarinės sienos su Iranu, ir Laškar Ga bei Kandaharą pietuose.

Penktadienį islamistai kovotojai pirmąkart užėmė provincijos sostinę nuo jų naujausio puolimo pradžios gegužę.

Pietinės Nimrūzo provincijos sostinė Zarandžas į talibų rankas perėjo „be kovos“, naujienų agentūrai AFP sakė provincijos gubernatoriaus pavaduotoja Roh Gul Khairzad (Roh Gul Chairzad).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis