JT ragina Nikaragvą išlaisvinti vyskupą ir kitus politinius kalinius

ŠaltinisCNA

Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras (OHCHR) paragino Nikaragvos diktatūrą paleisti vyskupą Rolando Álvarezą (Rolandą Alvaresą) ir kitus politinius kalinius šalyje.

Danieliaus Ortegos diktatūra Nikaragvoje vasario 10 d. nuteisė Matagalpos vyskupą 26 metams ir keturiems mėnesiams kalėjimo dėl kelių kaltinimų, tarp kurių buvo ir kaltinimas „tėvynės išdavyste“.

Nuosprendis R. Álvarezui paskelbtas praėjus vos dienai po to, kai režimas deportavo 222 politinius kalinius į Jungtines Amerikos Valstijas.

Remiantis vasario 9 d. priimtu įstatymu, tremtiniams ir vyskupui buvo atimta Nikaragvos pilietybė.

R. Álvarezas atsisakė įlipti į lėktuvą, kuriuo jis turėjo išskristi į laisvę, jei prieš tai negalės susitikti ir pasitarti su lėktuve jau buvusiais kunigais ir Nikaragvos vyskupais; šis prašymas buvo atmestas ir Ortega jį vėliau pavadino „absurdišku“.

Dėl atsisakymo vykdyti Managvos apeliacinio teismo įsakymą deportuoti prelatas buvo pripažintas paniekinusiu valdžią, todėl jam buvo skirta papildoma bausmė. Pranešama, kad R. Álvarezas laikomas griežčiausio saugumo kameroje.

„Raginame Nikaragvos valstybę besąlygiškai paleisti 37 žmones, kuriems vis dar savavališkai atimta laisvė, įskaitant vyskupą Álvarezą, kurio sveikatos būklė nežinoma“, – teigiama kovo 3 d. atnaujintoje ataskaitoje apie padėtį Nikaragvoje.

JT agentūra taip pat paragino Danielio Ortegos režimą „atkurti pilietybę ir kitas pilietines, politines, socialines ir ekonomines teises daugiau kaip 300 žmonių, kuriems buvo taikomi pastarieji sprendimai“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte