Joninių proga Vienoje atidengiama Krikštytojo skulptūra – švęsto vandens dozatorius

Minint šv. Jono Krikštytojo iškilmę, šv. Stepono katedroje Vienoje (Austrija) pristatyta nauja bronzinė šv. Jono Krikštytojo skulptūra. Ši skulptūra ypatinga tuo, kad jungia meną ir šiuolaikines technologijas, nes skulptūra kartu yra ir bekontaktis švęsto vandens dozatorius.

Dar gerokai prieš Covid-19 pandemijos laikus iškildavo svarstymai, kaip būtų galima įrengti bekontaktį švęsto vandens dozatorių pagrindinėje Austrijos katedroje, kurią per metus aplanko tūkstančiai tikinčiųjų bei turistų iš viso pasaulio.

Tokio dozatoriaus idėja tapo dar aktualesne ištikus Covid-19 krizei. Metus laiko buvo diskutuojama su menininku Bernd Fasching bei kitais specialistais, kol gimė prasminga idėja, kurios rezultatas pristatomas birželio 24 d. vakarą.

Nauja bronzinė šv. Jono Krikštytojo skulptūra įrengta jau ant esamo švęsto vandens indo. Skulptūros viduje ir jos postamente įrengta 10 litrų talpa, pripildyta distiliuotu, nukalkintu bei, žinoma, švęstu vandeniu. Sudėtingo mechanizmo dėka vanduo atitekės į dešinįjį šv. Jono Krikštytojo skulptūros delną. Sensoriaus pagalba tik 3 lašai pašlakstys ištiestą tikinčiojo ranką, išvengiant didelio taškymosi ir vandens nuostolių.

Idėja įgyvendinta bendradarbiaujant menininkui ir katedros technikams, o ją finansavo katedros kapitula bei privatus asmuo.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte