Jeruzalėje Kristaus Kapo bažnyčioje įžiebta velykinė Šventoji ugnis

Tūkstančiai krikščionių šeštadienį, ortodoksų Velykų išvakarėse, dalyvavo Šventosios ugnies įžiebimo ceremonijoje Jeruzalėje esančioje senovinėje Kristaus Kapo bažnyčioje, nepaisydami mieste sugriežtintų saugumo priemonių.

Per jau mažiausiai 1,2 tūkst. metų gyvuojantį ritualą žmonės užplūdo šventovę, kuri, kaip tikima, yra pastatyta Kristaus nukryžiavimo, palaidojimo ir prisikėlimo vietoje.

Kasmetinė ceremonija, per kurią iš mažos kriptos, kurioje, kaip tiki ortodoksai, katalikai ir daugelis kitų krikščionių, buvo palaidotas Kristus, išnešamos kelios degančios žvakės kaip tikima stebuklingai įžiebtos nuo Šventosios ugnies, kuri yra dangaus siųstas ženklas tikintiesiems. Tai – svarbiausias metų įvykis ortodoksų pasaulyje.

Šventoji ugnis, įsiplieskusi kriptoje 14.55 val. Lietuvos laiku, kurią išnešė Jeruzalės patriarchas Teofilius III, keliavo minioje iš rankų į rankas, oranžine šviesa nušviesdama pilkas sienas ir didžiules akmenines kolonas, pripildydama orą dūmų.

Visgi maldininkų bažnyčioje šiemet susirinko mažiau – bažnyčia yra Izraelio aneksuotoje Rytų Jeruzalėje ir Izraelio policija antrus metus iš eilės Bažnyčios vadovams nurodė, kad galimybės patekti į šventovę bus gerokai apribotos.

Dar netolimoje praeityje bažnyčią užplūsdavo apie 10 tūkst. tikinčiųjų, o dar daugiau maldininkų prieš apeigas susirinkdavo aplinkinėse siaurose senamiesčio gatvėse.

Trečiadienį Izraelio policija pareiškė, kad, imantis saugumo priemonių, į bažnyčią bus įleista ne daugiau kaip 1,8 tūkst. žmonių, įskaitant dvasininkus.

Saugumo priemonės buvo sugriežtintos po pastarųjų savaičių išpuolių ir susirėmimų Izraelyje, Rytų Jeruzalėje ir okupuotame Vakarų Krante. 

„Suprantame žmonių, kurie nori dalyvauti šioje Šventosios ugnies ceremonijoje, jausmus, religinius jausmus. Deja, dėl saugumo taisyklių ne kiekvienas gali patekti į bažnyčią“, – pareiškė Jeruzalės rajono policijos atstovas Yoramas Segalas (Joramas Segalas).

Jis pridūrė, kad ceremonija bus transliuojama senamiestyje įrengtuose ekranuose.

Graikijos Ortodoksų Bažnyčios atstovas policijos nustatytus apribojimus pavadino „nepagrįstais“ ir, nutrūkus krikščionių lyderių bei Izraelio policijos deryboms, paragino „visus, kas nori dalyvauti apeigose su mumis“, dalyvauti šeštadienio ceremonijoje.

1948 metais, kai buvo įsteigta Izraelio valstybė, krikščionys čia sudarė daugiau kaip 18 proc. gyventojų, bet šiandien jų yra mažiau nei 2 procentai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte