JAV vyskupas nori vėl būti pasauliečiu ir vesti

Vyskupas Howardas Hubbardas (Hovardas Habardas) kreipėsi į popiežių Pranciškų, prašydamas jį laicizuoti, t. y. pašalinti iš kunigiškos tarnystės ir pervesti į pasauliečių luomą. Pats buvęs Albanio (JAV) vyskupas apie tai pranešė lapkričio 18 d.

84 metų Hubbardui pateikti kaltinimai seksualiai išnaudojus nepilnamečius. Jis prisipažino, kad sąmoningai perskirstydavo piktnaudžiavusius kunigus į naujas tarnystes ir nepranešdavo apie piktnaudžiavimą teisėsaugai.

Vyskupas teigė, kad sprendimą tapti pasauliečiu priėmė dėl apribojimų, taikomų jo, kaip kunigo, tarnystei. Tuo tarpu lapkričio 19 d., Albanio vyskupija šį teiginį atmetė kaip melagingą.

Lapkričio 18 d. vyskupas paskelbė, kad paprašė Vatikano leidimo palikti vyskupo tarnystę – tai neįprastas žingsnis bet kuriam vyskupui, ypač jau tapusiam emeritu. Hubbardo pareiškime nenurodoma, kokie bus jo ateities planai, išskyrus viltį, kad jis „tarnaus Dievui ir mūsų bendruomenės žmonėms kaip pasaulietis“.

Šaltiniai artimi Albanio vyskupijai, teigė, kad Hubbardas prašė atleisti jį nuo kunigiškojo celibato, nes vyskupas išreiškė viltį vesti, jei Vatikanas priims jo abdikaciją ir jis taps pasauliečiu. Tie patys šaltiniai pranešė, kad vyskupas užmezgė santykius su keliais dešimtmečiais jaunesne moterimi.

2014 m. Hubbardas atsistatydino iš Albanio vyskupo pareigų. 2019 m. jis buvo apkaltintas seksualiniu paauglio išnaudojimu 1990-aisiais, o 2020 m. – nepilnamečio išnaudojimu 1975 m. parapijos autobuse.

Hubbardas teigė, kad pastaraisiais metais jo tarnystę apribojo vyskupijos valdžia, uždraudusi jam ją vykdyti.

„Tikėjausi, kad tapęs emeritu galėsiu toliau tarnauti mūsų bendruomenei kaip dvasininkas, – sakė Hubbardas. – Tačiau negaliu to padaryti dėl Bažnyčios politikos, kuri draudžia bet kuriam kunigui, kaltinamam seksualiniu išnaudojimu, viešai tarnauti kaip dvasininkui, net jei kaltinimai yra melagingi, kaip mano atveju.“

Vyskupas teigė, kad jis pats pritaria šiai politikai, nepaisant jos neigiamo poveikio jam pačiam, apibūdindamas ją kaip „būtiną priemonę visuomenės pasitikėjimui mūsų dvasininkais išlaikyti ir atkurti“.

Tačiau, nepaisant Hubbardo teiginių, vyskupija pareiškė, kad jo kunigiškajai tarnystei nebuvo taikomi jokie apribojimai, nes paprastai vyskupai nėra nušalinami nuo kunigystės, kai vyksta tyrimas dėl seksualinio išnaudojimo.

Vyskupija priminė, kad 2019 m. Hubbardas paskelbė išeinąs „savanoriškų atostogų“, kad parodytų, jog Bažnyčios vadovai „laikosi aukščiausių standartų, kurių reikalauja mūsų šventoji tarnystė“.

„Vyskupas Hubbardas yra vienintelis vyskupas, kuris savanoriškai atsisakė sakramentų viešojo teikimo“, – sakoma lapkričio 19 d. Albanio vyskupijos pareiškime.

Pagal kanonų teisę bet kokio rango dvasininkai gali prašyti popiežiaus atleisti juos nuo dvasininko teisių ir pareigų. Nors po laicizacijos jie lieka įšventinti kunigais ir vyskupais, teisiškai jie negali vykdyti jokios tarnystės, išskyrus kruopščiai apibrėžtas aplinkybes, paprastai susijusias su tiesioginiu mirties pavojumi.

Kunigai ir vyskupai gali būti atleisti iš dvasininko luomo po kanoninio teismo sprendimo, tačiau toks atleidimas taip pat gali būti suteiktas pateikus prašymą popiežiui. Toks išrišimas kanoniškai laikomas „malone“, o ne bausme.

Be to, kad galėtų teisėtai susituokti, laicizuotas vyskupas ar kunigas turi gauti specialią išimtį nuo Bažnyčios celibato prievolės.

Su Hubbardo situacija susipažinę šaltiniai teigė, kad vyskupas pateikė popiežiui konkretų prašymą atleisti nuo celibato ir kad Vatikanas buvo informuotas apie jo ketinimus bandyti tuoktis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

11 KOMENTARAI

  1. Asmeniškai man netrukdo ta ar kita dama. Tegul sau laimingai gyvena žmonės. Tik kam trint, jei jau kas palinksniuoja švelniai.

  2. nėra dogma. Seniai pribrendęs reikalas jį padaryti laisvu pasirinkimu, kaip tai yra pas ortodoksus.

    • tuojau parašys asmuo, kuris bijosi jogei jo išpažintukės paslaptis kunigėlai tuojau pat išduos žmonoms, be to, jam tuojau šlykštu nuo ,,nešvaraus,, kunigėlio ,,nešvarių,, rankų po ,,nešvarių,, dalykų bus. ,,Jei seki Kristumi, celibatas turi būti,, užbaigs jautrus pilietis.

  3. Rašant ne tik gramatiką reikia mokėti, bet ir proto turėti, Tamsta. Praradai progą patylėti.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte