JAV tarp religijos laisvės pažeidėjų mato ir Rusiją

ŠaltinisAFP-BNS

Jungtinės Valstijos įtraukė Rusiją į šalių, išsiskiriančių „šiurkščiais religijos laisvės pažeidimais“, sąrašą, trečiadienį pranešė Valstybės departamentas.

JAV valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno (Entonio Blinkeno) pareiškime sakoma, kad Rusija, Kinija ir dar aštuonios valstybės yra priskiriamos šalims, keliančioms susirūpinimą dėl to, kad pačios „dalyvauja arba toleruoja sisteminius, nuolatinius ir šiurkščius religinės laisvės pažeidimus“.

Iš sąrašo išbraukta pernai į jį patekusi Nigerija, kur A. Blinkenas turėtų lankytis šią savaitę.

Kitos šalys, įtrauktos į JAV sąrašą dėl „religijos laisvės pažeidimų“ yra Mianmaras, Eritrėja, Iranas, Šiaurės Korėja, Pakistanas, Saudo Arabija, Tadžikistanas ir Turkmėnija.

Alžyras, Komorai, Kuba ir Nikaragva yra priskirtos prie JAV stebimų valstybių.

„Jungtinės Valstijos neatsisakys savo įsipareigojimo ginti visų religijos ar tikėjimo laisvę ir kiekvienoje šalyje“, – sakė A. Blinkenas.

„Pasaulyje yra gerokai per daug vietų, kur mes ir toliau matome, kaip vyriausybės persekioja, suima, grasina, įkalina ir žudo asmenis, tiesiog norinčius gyventi pagal savo [religinius] įsitikinimus“, – nurodė jis.

A. Blinkenas trečiadienį pradėjo turą po tris Afrikos šalis, perspėdamas dėl kylančių grėsmių demokratijoms šiame žemyne.

Pabrėždamas naujus JAV įsipareigojimus Afrikai savo kelionę valstybės sekretorius pradėjo Kenijoje. Jis taip pat turėtų apsilankyti Senegale.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis