JAV studentams, protestavusiems prieš „Drag Show” katalikiškame universitete, buvo grasinta susidorojimu

ŠaltinisCNA

Nedidelė grupė studentų, protestavusių prieš kasmetinį „Drag Show” katalikiškame Lojolos universitete Čikagoje (JAV), teigia socialinėje žiniasklaidoje sulaukę grasinimų susidorojimu. Jų plakatai buvo apgadinti, o tikėjimas – paniekintas, skelbia CNA.

Vyresniųjų kursų studentai Emily Torres ir Matthew McKenna nusprendė protestuoti prieš balandžio 14 d. vykusį translyčių renginį. Jis rengiamas nuo 2018 m.

Universiteto administracija atsisakė patenkinti jų prašymus atšaukti renginį.

Studentai įsitikinę, kad, jų manymu, „Drag Show” propaguoja vertybes, prieštaraujančias katalikiškam mokymui.

Per jų protesto akciją minia kontrprotestuotojų atėmė ir suplėšė jų plakatus. Tarp ranka rašytų užrašų buvo šie: „Lojolos mokykla moka drag karalienėms už piktžodžiavimą” ir „Drag pasirodymai žemina moters orumą”.

Žurnalistų gautame garso įraše girdėti, kaip vienas studentas minioje šaukia: „Nekenčiu katalikų”. Atsakant į tai girdimi šūksniai.

Renginį, pavadintą „Drag lenktynėmis”, rėmė universiteto pripažintas LGBT klubas „Rainbow Connection” bei studentų grupė, atsakinga už jėzuitų universiteto finansuojamų renginių organizavimą.

Čikagos Lojolos universiteto tinklalapyje pateikiamas renginio aprašymas: „Prisijunkite prie ,Rainbow Connection’ ir dalyvaukite įsimintinų profesionalių karalienių ir studentų pasirodymų naktyje!”

Torres ir McKenna nuo pat pirmojo kurso siekė, kad administracijos atstovai sužinotų apie jų prieštaravimus mokyklos remiamam translyčių pasirodymui.

„Lojolos studentų klubo ,Rainbow Connection’ organizuojamas ,Drag Show’ renginys prieštarauja Lojolos katalikiškoms vertybėms ir misijai”, – rašoma jų peticijoje, kurioje taip pat teigiama, kad „klaidingai manoma, jog tikrasis moteriškumas slypi atvirai seksualioje ir provokuojančioje aprangoje bei šokiuose”.

„Rainbow Connection”, kuri save apibūdina kaip saugią erdvę, orientuotą į queer/trans išsilaisvinimą ir intersekcionalumą, yra „remiama studentų organizacija”, gaunanti finansavimą iš universiteto.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Tie visi pasirodymai , demonstracijos , peticijos viešoje erdvėje – nesantaikos provokacijos . Tai nėra kokių nors teisių demonstravimas ar apgynimas . Tai atviri pasityčiojimai iš žmogaus , net jei juos , kaip karnavale , dėvi patys patyčių organizatoriai .Kuo daugiau sulaukia reakcijų – tuo daugiau pasikrauna adrenalinu . Tik tie , kam katalikiškos ar kitų religijų vertybės nesvarbios – gėrisi tuo kaip gaidžių peštynėmis , stebi tai , kaip cirkininkų pasirodymus . Kai tokius renginius organizuoja religinės instancijos – tai jau ženklai , kad jos – pasaulio kunigaikščio išpažinimo mokyklos .

  2. Katalikiškame universitete tik2 žmonės supranta, kad renginys prieštarauja katalikiškoms/krikščioniškoms vertybėms…. Bijau, kad panašiai ir pas mus yra. Save vadinančios katalikiškomis yra viso labo elitinio jaunimėlio saugi priebėga

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte