JAV sportininkės ragina ginti moterų sportą nuo translyčių

Šią savaitę amerikietės sportininkės susirinko ant Kapitolijaus kalvos pasidalyti savo patirtimi ir reikalauti teisės aktų, kurie neleistų vyrams, priskiriantiems save moterims, varžytis moterų sporto šakose, rašo „Christian Post”.

Birželio 7 d., Vašingtono spaudos konferencijoje dalyvavo tokios JAV sportininkės kaip dviratininkė Evie Edwards (Evi Edvards), buvusi NCAA krepšininkė Kassidy Comer (Keisidi Korner), riedlentininkė Taylor Silverman (Teilor Silvermen), NCAA tinklininkė Macy Petty (Meisi Peti) ir NCAA I diviziono plaukikė Abby Carr (Eibi Kar).

Konferencijoje dabartinės ir buvusios koledžo sportininkės prisijungė prie valstijų ir federalinių įstatymų leidėjų bei advokatų grupės „Moms for America” (liet. „Mamos už Ameriką”) ir paragino JAV Senatą patvirtinti Moterų ir mergaičių apsaugos sporte įstatymą.

Balandžio mėn. respublikonų kontroliuojami JAV Atstovų Rūmai priėmė šią priemonę 219-203 balsais, tačiau įstatymo projektas įstrigo demokratų kontroliuojamame Senate, kur jo perspektyvos yra niūrios.

Įstatymo projekte numatoma, kad „federalinės finansinės paramos gavėjas, kuris vykdo, remia ar padeda vykdyti sporto programas ar veiklą, jei leidžia asmeniui, kurio lytis yra vyriška, dalyvauti sporto programoje ar veikloje, skirtoje moterims ir mergaitėms”, pažeidžia federalinius įstatymus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte