JAV šimtametė „krepšinio vienuolė“, pristatanti savo memuarus – pabusk su tikslu

ŠaltinisCNA

Amerikietė sesuo Jean (Žana), Čikagos Lojolos universiteto „Loyola Ramblers“ vyrų krepšinio komandos kapelionė, netrukus išleis savo memuarus, kuriais siekia įkvėpti žmones siekti savo tikslo.

Švenčiausiosios Mergelės Marijos gailestingųjų seserų vienuolei Jeanai Doloresai Schmidt (Žanai Doloresai Šmit) – jau 103 metai. Aplinkiniai ją vadina tiesiog „seserimi Jean“ arba „krepšinio vienuole“.

„Sportas labai svarbu, nes padeda ugdyti gyvenimo įgūdžius, – žurnalistams teigė Schmidt. – O per juos taip pat galima kalbėti apie tikėjimą ir tikslą“.

Padėdama sporto rašytojo Setho Daviso (Seto Deiviso), vienuolė netrukus išleis savo memuarus, pavadintus „Pabusti su tikslu: ko išmokau per pirmuosius šimtą metų“ (angl. „Wake Up with Purpose: What I’ve Learned in My First Hundred Years“) (Harper Select, 2023 m.). Vasario 28 d. pasirodysiančiuose memuaruose sesuo dalijasi pamokomis ir išmintimi, kurią sukaupė per 103 savo gyvenimo metus.

Leidykla „Harper Select“ vadina „krepšinio vienuolės“ memuarus „iš dalies gyvenimo istorija, iš dalies filosofiniu tekstu ir iš dalies dvasiniu vadovu“.

„Per pastaruosius 103 metus mačiau tiek daug pokyčių, bet svarbiausi dalykai išliko tie patys, – sakė J. Schmidt, kalbėdama apie netrukus pasirodysiančius savo memuarus. – Norėjau papasakoti savo gyvenimo istoriją žmonėms ne todėl, kad jaučiuosi esanti kažkokia ypatinga ar mano gyvenimas yra kažkoks nepaprastas, norėjau, kad tai būtų būdas suteikti žmonėms vilties ir optimizmo, kad atradę savo tikslą, jie galės eiti per gyvenimą su džiaugsmu ir pasitenkinimu.“

„Išminties šiais laikais gali būti sunku rasti, bet negaliu prisiminti nė vieno, kuris jos nešiotųsi daugiau nei sesuo Jean“, – sakė „Harper Select“ atstovas.

Besivadovaudama šūkiu „garbink, dirbk, laimėk“, dėl savo malonios prigimties ir entuziastingos meilės krepšiniui, sesuo daug metų yra mėgstama ir gerbiama Lojolos universiteto studentų.

1919 m. gimusi Schmidt sako pirmą kartą pajutusi Dievo pašaukimą tapti vienuole tuomet, kai ją įkvėpė trečios klasės mokytoja, gailestingųjų seserų vienuolė.

Gyvenusi Didžiosios depresijos ir Antrojo pasaulinio karo metais, amerikietė visą savo gyvenimą paskyrė mokytojos tarnystei. 1994 m. vienuolė buvo paskirta krepšinio komandos kapelione. Savo memuaruose Schmidt savo kapelionės vaidmenį vadina „labiausiai pakeitusia transcendentine patirtimi“ savo gyvenime.

Iki šiol studentus ir dėstytojus stebina vienuolės energija ir atsidavimas tiek krepšiniui, tiek studentams.

„Neįtikėtina, kad ji visada tokia pat, – žurnalistams kalbėjo 22 metų „Ramblers“ vyresnysis puolėjas Tomas Welchas (Tomas Velčas). – Jos nuoseklumas atsispindi kiekvieną dieną, kiekvienose rungtynėse. Tokios pat energijos ji įneša ir į mūsų maldas prieš rungtynes“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte