JAV pilotas, siūlęs moterims skrydžius abortams, atleistas iš darbo seminarijoje

ŠaltinisCNA

Luizianos (JAV) katalikų seminarijos profesorius neteko darbo po to, kai paaiškėjo, kad socialiniame tinkle pasiūlė savo, kaip piloto, paslaugas amerikietėms moterims, norinčioms keliauti į kitas valstijas, kuriose abortai yra legalūs, praneša CNA.

Gregas Williamsas (Gregas Viljamsas), buvęs graikų ir lotynų kalbos profesorius Švento Juozapo seminarijos koledže, praėjus kelioms dienoms po Roe prieš Wade’ą sprendimo panaikinimo, savo feisbuko paskyroje paskelbė, kad galėtų skraidinti moteris per valstijų sienas.

„Jei kuriai nors moteriai dėl priežasčių, kurios nepriklauso nuo manęs, reikėtų netikėtai išvykti iš pietų į, tarkime, Ilinojų, Naująją Meksiką ar Virdžiniją, galiu suteikti saugų, privatų oro transportą, kuris nuvežtų jus ten, kur reikia, ir tą pačią dieną parskraidintų atgal už jums priimtiną kainą”, – rašė jis, pranešė „The Guardian”.

Abortai legalūs Ilinojaus, Naujosios Meksikos ir Virdžinijos valstijose, į kurias Williamsas pasiūlė skraidinti moteris. Luizianoje, kur įsikūrusi seminarija, ši procedūra beveik visiškai uždrausta.

Kaip pranešė „The Guardian”, 2009 m. gavęs piloto licenciją, Williamsas pradėjo savanoriauti Luizianoje įsikūrusioje ne pelno siekiančioje organizacijoje „Pilots for Patients”, kuri siūlo nemokamus skrydžius pacientams, kad šie galėtų vykti į vietoves, kuriose medicininės procedūros jų vietovėje nėra prieinamos.

Ši labdaros organizacija padeda pacientams gauti jiems reikalingą skubią medicininę pagalbą, nesvarbu, ar tai būtų gydymas vėžio centre, ar vizitas pas specialistą.

Kai pilotas paskelbė pasiūlymą už mokestį gabenti moteris iš valstijos, jis veikė nepriklausomai nuo jokios grupės ar labdaros organizacijos.

Abortų paslaugos neįeina į „Pilots for Patients” misiją, kaip „The Guardian” teigė pati organizacija. Tačiau ji taip pat pripažino, kad „nekontroliuoja, į kokias keliones gali vykti jos neapmokami savanoriai savo laisvalaikiu”.

2022 m. liepos 5 d., praėjus maždaug savaitei po piloto įrašo, jis gavo seminarijos rektoriaus tėvo Gregory Boquet (Gregorio Boketo) laišką.

„Jūsų ,Facebook’ įraše viešai ir sąmoningai buvo propaguojama pozicija, prieštaraujanti oficialiam Katalikų Bažnyčios mokymui, – buvo rašoma laiške, anot „The Guardian”. – Nuspręsta nutraukti jūsų darbo sutartį… nedelsiant”,

Mokykloje galioja politika, įpareigojanti darbuotojus elgtis pagal Bažnyčios mokymą.

Kaip darbo seminarijoje sąlyga, darbuotojai „privalo elgtis vadovaudamiesi aukščiausio lygio sąžiningumu ir moralės normomis”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte