JAV mokykla neteisėtai draudė mokinei dėvėti kaukę su užrašu „Jėzus mane myli“

JAV Misisipės mokyklos apygarda nusprendė pakeisti taisykles, dėl kurių trečiokė negalėjo dėvėti veido kaukės su užrašu „Jėzus mane myli“.

„Laisvės gynimo aljanso“ (angl. Alliance Defending Freedom arba ADF) teisininkai pateikė ieškinį pradinukės Lydios Booth (Lidijos Buf) ir jos tėvų Matthew (Metju) ir Jennifer Booth (Dženifer Buf) vardu.

Apygarda pareiškė, kad gerbs mokinių saviraiškos ir religinių pažiūrų laisvę ir leis mokinei dėvėti kaukę.

„Valstybinės mokyklos neturi teisės diskriminuoti devynmetės dėl jos religinės išraiškos“, – sakė ADF teisinis patarėjas Michaelas Rossas (Maiklas Rosas).

Kaip teigiama, kiti mokyklos apygardos mokiniai tu tarpu laisvai dėvėjo kaukes su vietos sporto komandų logotipais ar net užrašais „Black Lives Matter“.

„Lydia dabar turės lygias galimybes taikiai išreikšti savo įsitikinimus“, – pridūrė ADF atstovas.

2020 m. spalį Lydios mokyklos direktorius liepė jai nusiimti kaukę ir „pakeisti ją kita“. Jos tėvai dėl šio incidento ne kartą kreipėsi į mokyklos apygardą, teigdami, kad mokyklos taisyklėse nėra religijos išraišką draudžiančios politikos.

Apygardos mokyklų kuratorius teigė, kad mokyklos negali „diskriminuoti dėl rasės, odos spalvos, tautybės, lyties, religijos, negalios, šeimyninės padėties ar amžiaus priimant į savo programas ar veiklą, suteikiant galimybę jose dalyvauti ar dirbti, ar elgtis pagal jas“.

Tačiau jis taip pat pažymėjo, kad „ant kaukių negalima rodyti politinių, religinių, seksualinių ar bet kokių netinkamų simbolių, gestų ar pareiškimų, kurie gali būti įžeidžiantys, trikdantys ar laikomi trikdančiais mokyklos aplinką“.

2020 m. lapkritį ADF pateikė ieškinį, kuriame teigė, kad mokyklos politika prieštarauja Konstitucijai.

„Nė vienas mokinys neturėtų būti išskiriamas už tai, kad taikiai išreiškė savo religinius įsitikinimus“, – sakė ADF Akademinės laisvės centro direktorius ir vyresnysis patarėjas Tysonas Langhoferis (Taisonas Langoferis).

„Šiandieniniai mokiniai rytoj bus įstatymų leidėjai, teisėjai, pedagogai ir rinkėjai. Todėl taip svarbu, kad valstybinės mokyklos demonstruotų Pirmosios pataisos vertybes, kurių jos turėtų mokyti mokinius.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte