JAV milijardierius Elonas Muskas: nebūtina turėti aukštojo mokslo diplomo

JAV milijardierius Elonas Muskas (Ilonas Maskas), „Tesla“ ir „SpaceX“ vadovas nuotaikingai pradėto pokalbio su dirbtinio intelekto tyrėju Lexu Fridmanu (Leksu Fridmanu) metu kalbėjosi ne tik apie Marsą, bet dalinosi ir patarimais studentams (pokalbio pabaigoje). Jie kalbėjo tokiomis temomis, kaip knygų skaitymas, vengimas tapti lyderiu ir pagalbą.

Paklaustas, ką patartų jauniems žmonėms, norintiems nuveikti ką nors didesnio, E. Muskas atsakė labai paprastai: „Stenkitės būti naudingi“. Taip pat jis kvietė jaunimą daug skaityti, daryti tai, ką mėgsta, aiškintis, kas jiems geriausiai sekasi, skaityti enciklopedijas, plėsti akiratį.

„Jei jūsų akiratis siauras, geriausia jį praplėsti bendraujant su kitais, pasiimant iš jų viską, kas gerą“, – sakė E. Muskas. Taip pat kvietė jaunimą daugiau kurti nei vartoti.

Milijardierius paminėjo, kad jaunoji karta turėtų daryti dalykus, kurie yra naudingi kolegoms ir pasauliui. „Labai svarbu būti naudingam“, – teigė E. Muskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad kuo daugiau bendrausite su įvairiais žmonėmis iš viso pasaulio, tuo labiau atsivers jūsų proto horizontai.

„Bendraukite su žmonėmis, kurių gyvenimo kelias skiriasi nuo jūsų, kurie yra iš kitokių veiklos sričių“, – sakė Elonas Muskas Fridmanui.

2014 m. duodamas interviu E. Muskas sakė, kad iš potencialaus darbuotojo nori „išskirtinių gebėjimų įrodymų“, o ne prestižinio universiteto diplomo.

Nebūtina turėti aukštojo mokslo diplomo, sako milijardierius.

„Jei kas nors baigė puikų universitetą, tai gali būti ženklas, kad jis sugebės nuveikti didelių dalykų, tačiau tai nebūtinai yra tiesa. Jei pažvelgtumėte į, tarkime, tokius žmones kaip Billas Gatesas (Bilas Geitsas), Larry Ellisonas (Laris Elisonas), Steve’as Jobsas (Styvas Džobsas), šie vyrai nebaigė universiteto, bet jei turėtumėte galimybę juos įdarbinti, žinoma, tai būtų gera idėja.“

Paklaustas apie meilę ir draugystę E. Musk atsakė: „Yra daug dainų, knygų ir poezijos apie meilę. Meilė yra nuostabus dalykas“. Taip pat pridūrė: „Aš myliu žmones, noriu matyti juo klestint, darant puikius dalykus. Jei jų nemylėčiau, nedaryčiau to, ką darau“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

6 KOMENTARAI

 1. nepritariu moklso nuvertinimui, Savo laiku buvo toks Stašaitis (versininkas) irgi sakė, kad universitetai nebereikalingi – verslo mokytis liepė Gariūnuose. Kur tie vaikai, patikėję didžiuoju „verslininku“ dabar?
  Visais laikais mokslas dar niekam nepakenkė, tik leido pamatyti pasaulį plačiau ir įgyti specifinių žinių, kurių neįgysi nekanęs mokslo. (Nebent empyriškai per daugelį metų, o gal niekada)
  Dabar gi matau tendenciją prastinti švietimą, aukštąjį mokslą, nes grupei pasaulio valdovų nebereikia protingų žmonių, jiems reikia bandos, kurią galėtų uolat kirpti jų vilną. Protaujančius žmones išstums robotai ir dirbtinis intelektas, link kur ir veda ponas milijardierius

 2. Muskas sako: Jei kas nors baigė puikų universitetą, tai gali būti ženklas, kad jis sugebės nuveikti didelių dalykų, tačiau tai nebūtinai yra tiesa.
  Kitais žodžiais, tikėtina, bet negarantuota.
  Lietuvoje švietimas prastėja dėl jaunimo nenoro vargti. Jiems noris viską, taip pat ir gerus pažymius, gauti be pastangų. O kadangi mokinių ir studentų mažėja, juos mokyklos labai brangina, kad tik ir tie nepabėgtų…
  Taigi, čia visai nereikia sąmokslo teorijų apie pasaulį valdantį klaną, tai tik elementarūs pasiūlos-paklausos dėsniai.

 3. pritariu ir aš dėl mokslo nuvertinimo – jei žmogus nesuvokia išsimokslinimo svarbos, tai jau ne kas su juo. Kita bėda, kai kažką išmokus jau patikima, kad viską moka. Vien žo, labai trūksta pilietinio ugdymo. Kas Muskas nusako žodžiais „būkite naudingi“.. Kaip gali būti, jei elementarių dalykų žmogus nesupranta. O jauni žmonės savaranakiškai pasiekti supratimą gal ir gali, bet tokių bus nedaug, kelias ilgas. Reikalinga tų, urie turi galios supratingumas. Bet kad galia dažnai susuka protą, o jei to protelio ne itin daug… Net pati save dabar nustebinau, kaip sunku yra vieni kitiems padėti siekti išsilavinimo. 🙂

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte