JAV – kunigas su parapijos administratore pasisavino 1,5 mln. dolerių

ŠaltinisCNA

Kaip pranešama, dabar jau miręs kunigas, buvęs Floridos katalikų bažnyčios administratorius, per penkerius metus į slaptą banko sąskaitą asmeninėms reikmėms pervedė beveik 1,5 mln. dolerių parapijiečių aukų.

Buvęs Šventojo Kryžiaus katalikų bažnyčios Vero Biče klebonas tėvas Richardas Murphy’is mirė 2020 m. kovo 22 d., sulaukęs 80 metų. Administratorė, 69 metų Deborah True (Debora Tru), rugsėjo 19 d. pati pripažino padariusi finansinį nusikaltimą.

2021 m. gruodį Palm Bičo vyskupija kreipėsi į policijos departamentą, išreikšdama susirūpinimą dėl apgaulingos banko sąskaitos ir bažnyčios lėšų pasisavinimo.

Po devynis mėnesius trukusio tyrimo policija padarė išvadą, kad 2015-2020 m. 1,5 mln. dolerių parapijiečių aukų buvo pervesta į banko sąskaitą pavadinimu „Šventojo Kryžiaus katalikų bažnyčia“, kurią 2012 m. atidarė Murphy’is ir True. Ši sąskaita buvo slepiama nuo Palm Bičo vyskupijos, teigė policija.

Nuo 2015 iki 2020 m. D. True daugiau nei 500 tūkst. JAV dolerių panaudojo savo asmeninėms skoloms padengti, teigė policija. Vėliau ji iš netikros sąskaitos į savo atsiskaitomąją sąskaitą pervedė dar 147 tūkst. JAV dolerių, pridūrė policija.

Pasak policijos pareiškimo, kunigas „asmeniškai naudojosi sąskaitoje esančiomis lėšomis“. Neaišku, ar buvo išleista visa netikroje sąskaitoje buvusi 1,5 mln. dolerių suma. Ketvirtadienio popietę policija neatsakė į užklausą telefonu.

Policija teigė, kad dėl kunigo mirties baudžiamasis tyrimas nebuvo pradėtas.

Palm Bičo vyskupijos pareiškime teigiama: „Neseniai valstijos prokuratūra pateikė baudžiamuosius kaltinimus, susijusius su praėjusiais metais Palm Bičo vyskupijoje aptiktais finansiniais pažeidimais Šventojo Kryžiaus katalikų bažnyčioje Vero Biče. Palm Bičo vyskupija, nustačiusi šiuos pažeidimus, pranešė apie juos vietos teisėsaugai ir visapusiškai bendradarbiavo viso tyrimo metu. Vyskupija supranta, kad buvęs darbuotojas buvo suimtas“, – sakoma pareiškime.

„Palm Bičo vyskupija yra įsipareigojusi užtikrinti finansinę atskaitomybę visose savo parapijose ir padaliniuose ir toliau bendradarbiaus šiame procese, – sakoma pareiškime. – Šis klausimas nėra susijęs su dabartiniu Šventojo Kryžiaus katalikų bažnyčios Vero Biče klebonu“.

Pasak Murphy’io nekrologo, D. True buvo jo ilgametė sekretorė ir slaugytoja. Kunigas buvo Šventojo Kryžiaus klebonas beveik 23 metus, nuo 1997 m. iki 2020 m.

D. True žurnalistams sakė, kad Murphy buvo „nuostabus vadovas“ ir kad „jam rūpėjo parapijiečiai, o jie rūpinosi juo“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

  1. į mane kreipėsi pagalbos:
    „Taip, gyvenu separacijoje, mane vyras paliko prieš 6 metus, esu praktikuojanti katalikė ir laikausi celibato. O jūs rodote panieką moterims. Kai pamatai tokius vyrus kaip jūs, supranti, kad labai gera vienai. Vyras leidžia vyresnei moteriai aiškinti, kad jai trūksta sekso. Jeigu vyras yra vyras, jis niekada neklaus moters tokio klausimo. Šis žmogus pademonstravo, kad jis nėra vyras“, – į vatą nevyniojo europarlamentarė.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte