JAV kunigai bijo nesulaukti paramos melagingų kaltinimų atveju – apklausa

ŠaltinisCNA

Neseniai atlikta JAV kunigų apklausa atskleidė didėjantį šalies dvasininkų nepasitikėjimą dėl ateities ir baimę negauti jiems reikalingo vyskupų palaikymo mestų kaltinimų dėl tariamo išnaudojimo atveju.

82 proc. kunigų, dalyvavusių Amerikos katalikiškojo universiteto Vašingtone tyrimų grupės „The Catholic Project“ apklausoje teigė, kad šiuo metu gyvena nuolatinėje baimėje būti melagingai apkaltintiems seksualiniu išnaudojimu.

Apklausa rodo, kad tik 51 proc. vyskupijos kunigų tiki, kad jų vyskupas palaikys juos tyrimo dėl piktnaudžiavimo metu, rodo šių metų spalio mėnesį viešai paskelbtos apklausos rezultatai. Tuo tarpu tik 36 proc. jų yra įsitikinę, kad vyskupija jiems suteiktų reikalingų išteklių apsiginti teisinio tyrimo metu.

San Francisko arkivyskupas Salvatore Cordileone (Salvatorė Kordileonė) gautus tyrimo rezultatus pavadino „itin keliančiais nerimą“. Jis teigė, kad vyskupai turėtų „palaikyti sunkumų ir rūpesčių turinčius kunigus“ bei „atjausti juos ir būti kantriais“.

Arkivyskupas žurnalistams sakė, kad kai kuriose JAV vietose kunigų karjerą žlugdančių kaltinimų galimybė yra didesnė nei kitose.

„Kunigai patiria didelį spaudimą, ir mes turime tai įvertinti, ypač dėl kai kurių valstijų, pavyzdžiui, mūsų valstijos (Kalifornijos)“, – sakė arkivyskupas.

Bostono arkivyskupijos pagalbinis vyskupas Robertas Reedas (Robertas Ridas) išreiškė atjautą dėl tokio kunigų susirūpinimo galimu nepalaikymu kaltinimų atveju. Jo teigimu kunigai gyvena žinodami, jog „nuo pensijos juos skiria tik vienas kaltinimas“, o daugeliu atvejų, „jei esi kuo nors apkaltintas, tai beveik pabaiga“.

Kunigų nepasitikėjimas vyskupais dėl galimo taip reikalingo palaikymo tiesiogiai prisideda prie jų perdegimo tarnystėje. Ypač pažeidžiami gali būti jauni kunigai: remiantis vienos katalikiškos apklausos duomenimis, 60 proc. jaunesnių nei 45 metų amžiaus kunigų nurodė tam tikrą perdegimo lygį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Tai to ir siekia tie visi „susirūpinusieji“. kad Bažnyčia viduje susvyruotų. Juk atsakomybės už melagingą apkaltinimą kaip ir negirdėt?

  2. Kad ir Lietuvoje tas pats. Taip pasaulis bando susidoroti su Katalikų bažnyčia. Tačiau, lietuvaičiai kunigai patys kalti, t.y. „užsidarydami“ nuo parapijiečių. Aišku, yra ko slėpti, tad ir slepia, o pasaulio dvasiai to ir reikia, juk po vieną taip lengva valdyti. O tereikia, išpažintį atlikti viešai, t.y. savo bendruomenei ir gailėtis. Jau, ką, ką, bet tokius nešiotų ant rankų.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte