JAV buvęs kunigas nuteistas kalėti 21 metus už seksualinį vaiko išnaudojimą

ŠaltinisCNA

JAV federalinė vyriausybė paskelbė, kad buvęs Pietų Karolinos kunigas, pripažinęs savo kaltę dėl seksualinių nusikaltimų prieš vaikus, daugiau nei du dešimtmečius praleis už grotų.

Pietų Karolinos apygardos prokuratūra pranešime spaudai teigė, kad 69 metų Jamie Adolfo Gonzalezas-Fariasas (Džeimis Adolfas Gonsalesas Fariasas) „buvo nuteistas kalėti daugiau nei 21 metams federaliniame kalėjime” po to, kai buvo pripažintas kaltu dėl „nepilnamečio gabenimo turint tikslą atlikti neteisėtus seksualinius veiksmus”.

Dėl šių kaltinimų dvasininkas buvo suimtas praėjusių metų sausį ir dėl jų pateikė kaltės pripažinimo pareiškimą. Jis lankėsi Čarlstono vyskupijoje Pietų Karolinoje, kur atvyko iš San Chosė de Melipiljos vyskupijos Čilėje.

Penktadienį paskelbtame JAV prokuratūros pranešime teigiama, kad dvasininkas „susipažino su nepilnamečiu nukentėjusiuoju, 11 metų berniuku, ir jo šeima, eidamas kunigo pareigas”. Jis „ėmė skirti vaikui daug dėmesio”, įskaitant dovanotą mobilųjį telefoną, kuriuo kunigas bendravo su nukentėjusiuoju.

2020 m. dvasininkas, prisidengdamas atostogomis prie jūros, nusivežė nukentėjusįjį į Floridą, kur vėliau seksualiai išnaudojo berniuką ir bandė jį seksualiai prievartauti. Dvasininkas taip pat siuntė nukentėjusiajam žinutes, kurios buvo „netinkamos, peržengė tinkamas ribas ir atitiko nepilnamečio nukentėjusiojo atskleistą prievartos faktą”, teigė prokuratūra.

Kunigas buvo suimtas 2022 m. lapkričio mėn. tarptautiniame Majamio oro uoste.

JAV apygardos teisėja skyrė kunigui 262 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, po kurios jis bus paleistas į laisvę su priežiūra visam gyvenimui”, sakoma prokuratūros pranešime. J. A. Gonzalezas-Fariasas taip pat privalo užsiregistruoti kaip seksualinis nusikaltėlis ir atlyginti nukentėjusiajam padarytą žalą.

Čarlstono vyskupija pareiškime anksčiau pernai teigė, kad „apie [įtarimą] sužinojo 2020 m. gruodžio mėn.”, kunigui „išvykus iš šalies į savo namus Čilėje”.

Bažnyčios pareigūnai apie tai pranešė Laurenso apygardos šerifo biurui, kuris galiausiai apie nusikaltimus informavo FTB.

Prieš pateikiant įtarimus, kunigo biografija buvo ne kartą tikrinta; praėjusiais metais vyskupija teigė, kad jo biografijoje nebuvo jokių duomenų apie nusikalstamą veiklą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte