Japonijos premjeras atleido savo sekretorių – homofobiškai komentavo

ŠaltinisAFP-BNS

Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida) šeštadienį atleido vieną iš savo sekretorių dėl homofobiškų komentarų, kuriuos premjeras pavadino piktinančiais.

F. Kishida sakė, kad Masayoshi Arai (Masajošio Arajaus) pastabos, kad jis „net nenori žiūrėti“ į susituokusias tos pačios lyties asmenų poras, buvo piktinančios ir nesuderinamos su įtraukiąja visuomene, kurios siekia vyriausybė.

„Priėmiau sprendimą atleisti jį iš sekretoriaus pareigų“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

Penktadienį M. Arai pareiškė, kad jam „nepatiktų, jei jie gyventų šalia“, ir kad žmonės „apleistų šalį, jei leistume tos pačios lyties asmenų santuokas“, pranešė visuomeninis transliuotojas NHK.

Vėliau 55 metų vyras atsiprašė, sakydamas, kad jo pastabos buvo netinkamos, net jei tai buvo jo asmeninė nuomonė.

Šis atleidimas – dar vienas smūgis F. Kishidos vyriausybei, kurios reitingai nuo praėjusių metų smarkiai krito.

Per tris mėnesius F. Kishida neteko keturių ministrų dėl įtarimų finansiniais pažeidimais arba ryšiais su prieštaringai vertinama Susivienijimo bažnyčia.

Japonija yra vienintelė iš Didžiojo septyneto (G-7) šalių, nepripažįstanti tos pačios lyties asmenų santuokų, nors neseniai atliktos žiniasklaidos apklausos rodo, kad dauguma respondentų pritaria tokioms sąjungoms.

Šią savaitę ministras pirmininkas parlamentui sakė, kad tos pačios lyties asmenų santuokos „paveiks visuomenę“, todėl įstatymų leidėjai turi būti „labai atsargūs svarstydami šį klausimą“.

Keliolika porų pateikė ieškinius apygardos teismams visoje Japonijoje, teigdamos, kad tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas pažeidžia konstituciją.

Lapkričio mėnesį Tokijo teismas pareiškė, kad dėl to, jog šalis nesugeba teisiškai apsaugoti tos pačios lyties partnerių, susidarė „antikonstitucinė padėtis“, tačiau nusprendė, kad konstitucijoje įtvirtintas santuokos apibrėžimas yra teisėtas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Dėl neteisingo minčių išreiškimo Japonijoje atstatydinami ministrai.
    Pas mus pseudo pandemijos metu ligonių skaičiai buvo didžiausi Europoje, gretutinių mirčių skaičiai didžiausi, infliacija didžiausia, kainų kilimas – didžiausias, elektros energijos kainos – didžiausios aplinkinėse šalyse, valdantieji savo veiksmais, konfliktais su kitomis šalimis stumia mus į ekonominę krizę, į karo pavojų – ir niekas nėra atstatydinamas.
    Manau žmonės vieningai turi imti ir atstatydinti šią vyriausybę ir seimą.

  2. Ką reiškia „įtraukioji visuomenė“? Neteko girdėti tokio išsireiškimo, kažkoks dirbtinis naujadaras. Kur tą visuomenę ir kas įtrauks, ar ji ką ištrauks?! Ar čia vis apie tą patį? Koktu …

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte