REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

J. K. Rowling sulaukė grasinimų dėl palaikymo scenoje užpultam rašytojui

Jungtinės Karalystės knygų apie Harį Poterį autorei J. K. Rowling (Dž. K. Rouling) viename iš socialinių tinklų buvo pagrasinta susidorojimu po to, kai rašytoja išreiškė palaikymą scenoje užpultam britų rašytojui Salmanui Rushdie (Salmanui Rašdžiui).

Rašytojas praėjusį penktadienį buvo užpultas scenoje per renginį Niujorko valstijos vakarinėje dalyje, kaip pranešė policija ir įvykio liudininkai. Dėl savo kūrybos rašytojas sulaukė Irano grasinimų jį nužudyti ir buvo priverstas slapstytis.

J. K. Rowling po įvykio parašė savo paskyroje tviteryje palaikydama rašytoją: „Dabar jaučiuosi labai blogai. Tegul jam viskas būna gerai.”

Tuo tarpu atsakydamas į jos įrašą vienas tviterio vartotojas parašė grasindamas: „Nesijaudink, tu būsi kita”.

Rašytojas užpultas scenoje

Socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip žmonės puola padėti rašytojui S. Rushdie per incidentą Šotakvos apygardoje.

„Ką tik įvyko šiurpiausias dalykas… – Salmanas Rushdie buvo užpultas scenoje, – vienas įvykio liudininkas tuomet parašė socialiniuose tinkluose. – Amfiteatras buvo evakuotas.“

„Įtariamasis vyras užbėgo ant scenos ir užpuolė Rushdie bei jį klausinėjusį asmenį. Atrodo, kad Rushdie buvo sužalotas kaklas; jis buvo sraigtasparniu išgabentas į vietos ligoninę. Jo būklė dar nežinoma“, – buvo sakoma policijos pranešime.

Policija teigia, kad įtariamasis buvo sulaikytas.

J. K. Rowling dėl grasinimo kreipėsi į policiją

J. K. Rowling sakė, kad po grasinimo bendradarbiauja su policija, tiesa, jau ne pirmą kartą.

„Visiems, siunčiantiems palaikymo žinutes – ačiū. Policija dalyvauja (jau dalyvavo dėl kitų grasinimų) (red. past. – tiriant, kas rašė komentarą)”, – vėliau parašė ji.

Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby’is (Džastinas Velbis) griežtai sukritikavo grasinimą nužudyti J. K. Rowling, sakydamas, kad jis daro žalą gyvybiškai svarbioms laisvėms.

„Siaubinga, kad J. K. Rowling grasinama po to, kad ji parėmė Salmaną Rushdie”, – sakė jis.

„Grasinimai ir išpuoliai kenkia laisvei, kuria mes visi remiamės, kad galėtume komentuoti. Meldžiuosi ir labai užjaučiu juos abu.”

Rašytojas S. Rushdie, kuriam dabar 75-eri, sulaukė žinomumo, kai 1981 metais išėjo jo antrasis romanas „Vidurnakčio vaikai“ (Midnight’s Children), pelnęs tarptautinį pripažinimą ir apdovanotas Britanijos prestižine Bookerio (Bukerio) premija už nepriklausomybės laikų Indijos pavaizdavimą.

Tačiau Indijoje nepraktikuojančių musulmonų šeimoje gimęs S. Rushdie buvo priverstas slapstytis, kai 1989-aisiais tuometis Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ruhollah Khomeini (Ruhola Chomeinis) paskelbė fatvą, kurioje paragino musulmonus nužudyti šį rašytoją, teigdamas, kad jo 1988 metų romanas „Šėtoniškos eilės“ (The Satanic Verses) įžeidžia islamą. Už S. Rushdie, kuris yra ateistas, nužudymą buvo pasiūlyta premija, kuri galioja iki šiol.

Kai kurie musulmonai mano, kad šioje knygoje demonstruojama nepagarba pranašui Muhammadui (Muhamadui).

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte