J. Bidenas apie pasirašytą įstatymą: turime išsiaiškinti COVID-19 kilmę

ŠaltinisAFP-BNS

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pirmadienį pasirašė įstatymą, kuriuo reikalaujama paviešinti žvalgybos medžiagą apie galimas COVID-19 pandemijos sąsajas su Kinijos Uhano mieste esančia laboratorija.

„Turime išsiaiškinti COVID-19 kilmę, įskaitant galimas sąsajas su Uhano virusologijos institutu“, – pareiškime teigė J. Bidenas.

„Įgyvendindama šį teisės aktą mano administracija išslaptins ir paskelbs kuo daugiau šios informacijos, – sakė jis. – Pritariu Kongreso tikslui atskleisti kuo daugiau informacijos apie [COVID-19] kilmę.“

J. Bidenas teigė, kad 2021 metais pradėjęs eiti pareigas „nurodė žvalgybos bendruomenei panaudoti visas turimas priemones tyrimui atlikti“.

Jis sakė, kad šis darbas tęsiasi, tačiau kiek įmanoma daugiau informacijos bus atskleista nedarant „žalos nacionaliniam saugumui“.

Įstatymo projektas kėlė politinę riziką J. Bidenui, kuris derasi dėl sudėtingų santykių su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu).

Pekinas griežtai atmeta galimybę, kad COVID-19 protrūkio priežastis – iš Uhano laboratorijos pasklidęs virusas.

Tačiau didžioji dalis JAV Kongreso narių, ypač J. Bideno oponentai respublikonai, nori toliau domėtis šia teorija. 

Kovo mėnesį Kongresas priėmė įstatymo projektą ir nusiuntė jį J. Bidenui.

COVID-19 protrūkis prasidėjo 2019 metais Kinijos rytuose esančiame Uhano mieste ir, oficialiais duomenimis, iki šiol visame pasaulyje nusinešė beveik septynis milijonus gyvybių, įskaitant daugiau nei milijoną Jungtinėse Valstijose.

Tačiau sveikatos apsaugos pareigūnai ir JAV žvalgybos bendruomenė vis dar nesutaria dėl to, ar šis virusas atsitiktinai perėjo žmonėms nuo kažkokio užsikrėtusio gyvūno, ar pasklido atliekant tyrimus Uhano virusologijos institute.

JAV energetikos departamentas – viena iš JAV agentūrų, tiriančių pandemiją – priėjo prie „nelabai užtikrintos“ išvados, kad virusas greičiausiai ištrūko iš laboratorijos. Tai atitinka FTB vertinimą, bet neatitinka kelių kitų agentūrų išvadų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Jei virusai taip lengvai pereidinėtų iš gyvūnų žmonėms, kaip norima mus įtikinti, tai kiniečių jau senai nebūtų išlikę nei vieno.
    Kiniečiai jau daug tūkstantmečių minta visais įmanomais gyviais. Jei virusai taip lengvai pereidinėtų iš gyvūnų žmonėms, ir šie užsikrėtinėtų ir išmirtų tokiais kiekiais, tai per tiek tūkstantmečių jau kiniečiai būtų visi išmirę.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte