Izraelyje sūnus nužudė motiną už tai, kad ji atsivertė iš islamo į krikščionybę

46 metų moteris buvo rasta negyva Jordano upės atkarpoje Šiaurės Izraelyje kitą dieną po to, kai ją nužudė dvidešimtmetis sūnus, nes ji atsivertė iš islamo į ortodoksų krikščionybę, teigia prokurorai.

Įtariamasis jos sūnus 27 metų Muadas Hibas, kaip pranešama, dusino savo motiną Rašą Muklašą, kol ji mirė, vėliau paslėpė kūną, teigiama policijos ataskaitose ir teismo dokumentuose.

Hibui buvo pateikti kaltinimai dėl tyčinės žmogžudystės.

Pranešama, kad dar 2006 m. auka, persikėlusi iš Zarziro į Nof HaGalil, kur atsivertė į krikščionybę, atsiskyrė nuo savo vyro ir penkių vaikų.

Po beveik 15 metų ji vėl susitiko su vaikais, kai mirė jos buvęs vyras. Tačiau jos atsivertimas į krikščionybę tariamai išprovokavo ir supykdė Hibą, o tai, prokurorų nuomone, galėjo lemti jo ketinimus nužudyti.

Abu Hibo broliai, 23 ir 20 metų, buvo suimti atskirai.

Pasak „The Jerusalem Post“, visi trys vyrai buvo sulaikyti, kol bus surinkta pakankamai įrodymų, kad viduriniajam broliui būtų galima pateikti kaltinimus kaip pagrindiniam nusikaltimo vykdytojui. Po to kiti buvo paleisti.

Policija teigė, kad intensyviai ieškojo Muklasha palaikų, pasitelkdama sraigtasparnius, kinologų būrį, kavalerijos ir sekimo padalinius.

Izraelio arabų bendruomenėje padaugėjo nusikaltimų ir smurto atvejų

Žinia apie kaltinamąjį aktą paskelbta tuo metu, kai Izraelio arabų bendruomenėje padaugėjo nusikaltimų ir smurto atvejų. Pasak „Haaretz“, nuo 2021 m. pradžios Izraelio arabų bendruomenėje buvo įvykdyta 90 žmogžudysčių, o didžioji dauguma nusikaltėlių nebuvo patraukti atsakomybėn.

Leidinys taip pat skaičiuoja, kad tik 23 proc. žmogžudysčių Izraelio arabų bendruomenėje buvo išaiškintos. Kai kurios aukos buvo nelaimingi praeiviai, žinomi nusikaltėliai arba smurto šeimoje aukos moterys.

Policija kaltinama, kad nepakankamai stengiasi apsaugoti Izraelio arabų visuomenę.

„Padėtis tik blogėja“, – „Haaretz“ sakė Thabetas Abu Rassas, vienas iš organizacijos „Abraham Initiatives“, pasisakančios už žydų ir arabų lygybę, vykdomųjų direktorių.

„Taip, pastebėjome, kad iš viršaus į apačią labiau suvokiama apie nusikaltimus ir smurtą; visi apie tai kalba. Tačiau tuo pat metu vietoje smurtiniai nusikaltimai spartėja, o arabų visuomenė visiškai prarado saugumo jausmą.“

Liepos mėn. ministras pirmininkas Naftali Bennett pareiškė, kad smurto ir nusikalstamumo lygis arabų Izraelio bendruomenėse yra „nacionalinė nelaimė, į kurią daugelį metų nebuvo kreipiamas dėmesys“.

„Nusikaltimai vyksta kasdien, o gatvėse viešpatauja baimė. Kovoti su šiuo reiškiniu ir su juo kovoti yra vyriausybės pareiga, ir tai yra nacionalinė misija.“

Pranešama, kad rugsėjo mėnesį Izraelio valdžia pradėjo įdarbinti šimtus naujų policijos pareigūnų ir dirbti su vidaus saugumo agentūra, kad kovotų su smurtu arabų bendruomenėje. Šis žingsnis buvo žengtas po to, kai kelios dienos prieš tai buvo nužudyti keli žmonės.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis