Izraelio radikalai atakavo bažnyčią Jeruzalėje

ŠaltinisAFP-BNS

Graikų ortodoksų Jeruzalės patriarchatas sekmadienį pasmerkė incidentą vienoje bažnyčioje prie Marijos kapo Jeruzalėje ir pavadino jį „bjauria teroristine ataka“.

Izraelio policija anksčiau sekmadienį pranešė, kad Izraelio pietuose gyvenantis 27 metų asmuo buvo areštuotas dėl „smurtinio incidento“ šioje bažnyčioje aneksuotoje Rytų Jeruzalėje, bet nepateikė daugiau detalių apie įtariamojo tapatybę.

Graikų ortodoksų Jeruzalės patriarchatas nurodė, kad „smerkia bandymą fiziškai pakenkti pamaldoms vadovavusiam arkivyskupui Joakimui ir išpuolį prieš vieną šios bažnyčios kunigų“.

Pareiškime raginama užtikrinti „tarptautinę šventųjų vietų apsaugą“.

„Radikalių izraeliečių grupių teroristinės atakos prieš bažnyčias, kapines ir krikščionių nuosavybę… tapo kone kasdieniu reiškiniu ir aiškiai padažnėja per krikščionių šventes“, – sakoma pareiškime.

Sekmadienio incidentas įvyko per krikščionių gavėnią.

Netoli bažnyčios dirbantis pardavėjas Bilalas Abu Nabas naujienų agentūrai AFP sakė, kad išpuolį įvykdė du žydai ir kad vienas kunigas buvo sužeistas į kaktą, o iškviesta policija atvyko tik daugiau kaip po pusvalandžio.

Radikalių izraeliečių grupių teroristinės atakos prieš bažnyčias, kapines ir krikščionių nuosavybę tapo kone kasdieniu reiškiniu.

Nepaminėdama antrojo užpuoliko policija nurodė, kad įtariamasis atėjo į bažnyčią su geležiniu strypu ir kad žmonės nenukentėjo.

Išpuolių prieš krikščionių vietas Jeruzalėje yra buvę ir anksčiau.

Vasarį nuo vandalų nukentėjo Jėzaus skulptūra Pasmerkimo bažnyčioje, stovinčioje toje vietoje, kur, kaip tikima, Jėzus buvo nuplaktas ir pasmerktas mirti.

Mėnesiu anksčiau buvo išniekinta dešimtys krikščionių kapų Episkopalinės Bažnyčios kapinėse ant Siono kalvos.

Aneksuotoje Rytų Jeruzalėje gyvena 230 tūkst. izraeliečių ir mažiausiai 360 tūkst. palestiniečių. Palestiniečiai siekia, kad šis miesto sektorius būtų jų būsimos valstybės sostinė.

Izraelio ir palestiniečių taikos derybos yra įstrigusios nuo 2014 metų, o šiemet suintensyvėjo izraeliečių ir palestiniečių tarpusavio smurtas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte