Italijos žiniasklaida: Benedikto XVI būklė – stabili

ŠaltinisAFP-BNS

Popiežiaus emerito Benedikto XVI būklė tebėra sunki, bet stabili, ketvirtadienį pranešė Italijos žiniasklaida, kitą dieną po to, kai Vatikanas atskleidė, kad 95-erių vyro sveikata pablogėjo.

„Jo padėtis nepasikeitė nuo vakar“, – naujienų agentūrai ANSA sakė neįvardytas šaltinis, bendraujantis su buvusio pontifiko vokiečio aplinka, ir pridūrė, kad gydytojai nuolat stebi jo sveikatą.

Naujienų agentūrai AFP Vatikanas šio pranešimo nei patvirtino, nei paneigė. 

Popiežius emeritas, kuris 2013 metais tapo pirmuoju popiežiumi nuo Viduramžių, atsistatydinusiu iš pasaulio Katalikų bažnyčios vadovo pareigų, jau daug metų buvo silpnos sveikatos. 

Tačiau popiežius Pranciškus trečiadienį sukėlė nerimą, per savo audienciją atskleidęs, kad jo pirmtakas, kurio tikrasis vardas yra Josephas Ratzingeris (Jozefas Racingeris), labai serga. 

Prieš išvykdamas aplankyti Benedikto XVI į vienuolyną Vatikano teritorijoje, kur jis gyvena, pontifikas paragino žmones melstis už jį.

Vėliau Vatikanas patvirtino, kad jo sveikata pablogėjo, o šaltinis Vatikane trečiadienį AFP sakė, kad ji pradėjo blogėti „prieš maždaug tris dienas“.

„Sutriko jo gyvybinės funkcijos, įskaitant širdį“, – sakė šaltinis ir pridūrė, kad hospitalizacija neplanuojama, nes namuose jis turi „būtiną medicininę įrangą“.

Reaguodami į šią žinią, katalikų lyderiai iš viso pasaulio – nuo Jungtinių Valstijų iki Benedikto XVI gimtosios Vokietijos – pareiškė, kad melsis už jį.

Vatikanas taip pat paskelbė, kad penktadienį Romos Laterano Šv. Jono bazilikoje bus laikomos specialios Mišios. 

Benediktas XVI, priimdamas sprendimą atsistatydinti, nurodė savo prastėjančią fizinę ir psichinę sveikatą.

Jo atsistatydinimas sukūrė precedento neturinčią situaciją, kai tarp mažos miesto – valstybės sienų sugyveno „du vyrai baltais drabužiais“ – Benediktas XVI ir popiežius Pranciškus.

2005 metais balandį Benediktui XVI buvo 78-eri, kai jis pakeitė ilgai valdžiusį ir populiarų Joną Paulių II. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte