REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Italijos vedusių kunigų asociacija reikalauja Vyskupų sinode panaikinti privalomą celibatą

ŠaltinisCRUX NOW

Prieš spalio mėnesį vyksiantį pirmąjį Vyskupų sinodą dėl sinodiškumo grupė, vienijanti apie 5 tūkst. Italijos buvusių kunigų, kurie vedė, telkiasi, kad pasisakytų už tai, jog celibatas Katalikų Bažnyčioje taptų neprivalomas.

Grupė pažymi, kad raginimai persvarstyti celibato reikalavimą pastaruoju metu sklido įvairiose katalikų arenose – nuo paties popiežiaus sinodo Amazonijai iki neseniai pasibaigusio Vokietijos Katalikų Bažnyčios „sinodinio kelio”.

Kovo 20 d. grupė, pavadinta „Vedusių kunigų asociacija”, išsirinko naują pirmininką – buvusį kunigą iš Neapolio Natalino Mele.

„Atsižvelgdami į sinodą, rengiame savo pasiūlymą, kuris, aišku, nebus vienintelis”, – sakė N. Mele. „Tai, kas vyksta Vokietijoje, teikia vilties… Tai pagreitis siekiant pokyčių”.

Neseniai duodamas interviu Argentinos naujienų agentūrai „Infobae”, popiežius Pranciškus palietė kunigų celibato klausimą. Jis pavadino šią Lotynų Bažnyčios tradiciją „laikinąja” disciplina, kuri nėra būtina kunigystei.

Paklaustas, ar celibato reikalavimas galėtų būti pakeistas, pontifikas atsakė teigiamai.

„Taip, taip”, – sakė jis. „Iš tikrųjų Rytų Bažnyčioje visi yra susituokę arba tie, kurie to nori. Ten jie daro pasirinkimą. Prieš įšventinimą (jie turi) pasirinkimą – vesti arba laikytis celibato”.

Kartu Pranciškus išreiškė skepticizmą, kad celibato reikalavimo panaikinimas padidins kandidatų į kunigystę skaičių.

Po dviejų dienų duodamas interviu kitai Argentinos naujienų svetainei Pranciškus aiškiai pasakė, kad artimiausiu metu celibato reikalavimo keisti neketinama.

„Dar nesu pasirengęs jo peržiūrėti, bet akivaizdu, kad tai yra disciplinos klausimas, kuris šiandien yra, o rytoj gali jo nebūti, ir neturi nieko bendra su dogmomis”, – sakė popiežius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

36 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte