Italijos vedusių kunigų asociacija reikalauja Vyskupų sinode panaikinti privalomą celibatą

ŠaltinisCRUX NOW

Prieš spalio mėnesį vyksiantį pirmąjį Vyskupų sinodą dėl sinodiškumo grupė, vienijanti apie 5 tūkst. Italijos buvusių kunigų, kurie vedė, telkiasi, kad pasisakytų už tai, jog celibatas Katalikų Bažnyčioje taptų neprivalomas.

Grupė pažymi, kad raginimai persvarstyti celibato reikalavimą pastaruoju metu sklido įvairiose katalikų arenose – nuo paties popiežiaus sinodo Amazonijai iki neseniai pasibaigusio Vokietijos Katalikų Bažnyčios „sinodinio kelio“.

Kovo 20 d. grupė, pavadinta „Vedusių kunigų asociacija“, išsirinko naują pirmininką – buvusį kunigą iš Neapolio Natalino Mele.

„Atsižvelgdami į sinodą, rengiame savo pasiūlymą, kuris, aišku, nebus vienintelis“, – sakė N. Mele. „Tai, kas vyksta Vokietijoje, teikia vilties… Tai pagreitis siekiant pokyčių“.

Neseniai duodamas interviu Argentinos naujienų agentūrai „Infobae“, popiežius Pranciškus palietė kunigų celibato klausimą. Jis pavadino šią Lotynų Bažnyčios tradiciją „laikinąja“ disciplina, kuri nėra būtina kunigystei.

Paklaustas, ar celibato reikalavimas galėtų būti pakeistas, pontifikas atsakė teigiamai.

„Taip, taip“, – sakė jis. „Iš tikrųjų Rytų Bažnyčioje visi yra susituokę arba tie, kurie to nori. Ten jie daro pasirinkimą. Prieš įšventinimą (jie turi) pasirinkimą – vesti arba laikytis celibato“.

Kartu Pranciškus išreiškė skepticizmą, kad celibato reikalavimo panaikinimas padidins kandidatų į kunigystę skaičių.

Po dviejų dienų duodamas interviu kitai Argentinos naujienų svetainei Pranciškus aiškiai pasakė, kad artimiausiu metu celibato reikalavimo keisti neketinama.

„Dar nesu pasirengęs jo peržiūrėti, bet akivaizdu, kad tai yra disciplinos klausimas, kuris šiandien yra, o rytoj gali jo nebūti, ir neturi nieko bendra su dogmomis“, – sakė popiežius.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

36 KOMENTARAI

 1. kad Dievas Adomui davė Ievą tam, kad jis per silpnas būti vienas. Aišku, ne visi vyrai silpni, bet tie, kurie atitolo nuo Dievo, o velnias juos nuvedė šunkeliais. Tad tie, kurie prisipažįsta, kad yra per silpna būti viena puselė, gal, tegu veda?

 2. Žinoma kad celibatas turi būti laisvai pasirenkamas. Jei kaip popiežius sako tai yra disciplina, tai kiek ji duoda naudos? Kai kuriose vyskupijose iki 85 proc kunigų turi moteris, dar keli proc vyrus. Kur ta disciplina, neizvelgiu

  • Nemanau, kad kai kuriose vyskupijose iki 85 proc. kunigų turi moteris, ir dar keli proc. – vyrus. (Nebent toj vyskupijoj iš viso kokia 10 kunigų? Tai tokį rinkinį 8-9 iš dešimt, kartu susodinus, gal būtų galima rasti tarp visų tūkstančių tūkstančių kunigų?) Nebent kas nors ,,savųjų ratelį“ lygesnių – su kuo pasišnekėt – įsitaisė (kad jeigu kai vienas eina iš proto)?

 3. Italai (kaip ir) gerai sugalvojo, bet kad jie giria vokiečius, stato juos kaip pavyzdį, kurie šiaip nesąmonių prisigalvojo – tai nelabai.

 4. Kad akivaizdžiai Sinodo kelias buvo su tikslu naikinti ceibatą. Celibatas turi būti. Klebonai dabar neturi laiko žmonėms. Ką kalbėti, kai šeimas turės? Vadinasi, bažnyčias valdys žmonos nebe kunigai, juk moterys yra vyrų kaklas. Kodėl turime išlaikyti kunigų žmonas ir vaikus? Ar mūsų vaikus išlaiko bažnyčia? Dar mažai geroveje kunigai gyvena dar moterys?

  • Ar laisvai pasirenkamas celibatas yra ir Konstantinopolio patriarchato konfesijoje? Kad Maskvos patriarchatui pavaldžioje konfesijoje yra laisvai pasirenkamas celibatas – taip, tas tiesa, bet ten vedęs popas dvasinės hierarchijos laiptais aukščiau popo jau nekils: siekiant tapti vyskupu ar dar aukštesnio laipsnio dvasininku, priimami amžinieji vienuolio įžadai, kuriose celibatas yra pivalomas.

   • net graikų katalikai, kurie yra mums artimesni už ortodoksus, kurie yra vienybėje su popiežiumi, turi laisvai pasirenkamą celibatą. Tad nereikia čia sudogminti drausminės normos, kuri įvesta tik po 1000metų po Kristaus.

 5. Turi būti celibatas ir skaistus kūnas. Ar taip jau rūpi kunigams pasaulietinis gyvenimas? Turtus krautis šeimynoms. Tada nebėra šventų dalykų.

  • Kunigų luome daug kastų. Įtakingi ir turtingi kunigai bendrauja tik su įtakingais asmenimis, ypač damomis, kurios turi gražų kūną. Mačiau daug atvejų. Kartais supranti, ar tikrai tikras kunigas, tikėjimo pavyzdys, kuris yra Dievo pateptasis.

   • Jei sakai, kad matei daug atvejų, tai kai kuriuos tikrai būsi įsiminęs, Tuos, kuriuos geriausia įsiminei, papasakok – vieta, laikas.

 6. Remiantis statistiniais duomenimis, skyrybų skaičius tarp stačiatikių dvasininkų šeimų yra didžiulis. Jei gerai pamenu stačiatikių dvasininkų šeimos išyra beveik 70 procentų, kai tuo tarpu pasauliečių šeimose skyrybos sudaro apie 50 procentų.
  Yra labai sudėtinga suderinti šeimos gyvenimą, aprūpinti ją materialiai ir prie viso to ugdyti ir rūpintis Bažnyčia.

 7. Vedusių kunigų asociacija? – kas gi čia dar tokie? Pirmą kartą girdžiu. Kaip ta asociacija išvis atsirado, kas ir kada ją įkūrė? Kokie tos asociacijos santykiai su Šv. Sostu?

 8. Kai dalis kunigų nesilaiko celibato. Juk baigę teologijos mokslus, tikintys, turintys stiprų moralinį stuburą. Jeigu seki Jėzumi, tai ir sek. Celibatas vertybė.

   • Būti žmonos. Tada nedelsiant panaikinti išpažintis. Kaip bus užtikrinta išpaz. paslapčių saugojimas?

   • tai jau šeimos vyrai paslapčių nesaugo? Jeigu koks (kunigas) plepys – jis ir dabar rastų kam papasakot. Jeigu yra ar būtų koks vienas nevykęs kunigas plepys – tai ar per jį visi turi kentėt? O kaip su valstybės paslaptimis? Pasižadėjo, tai ir saugo, kokia problema?

   • O kaip neseniai buvo skandalas, nepamenu pavardės politiko. Papasakojo žmonai valstybės paslaptį į ta laidoje bla, bla. Rodo per TV.

  • Jūsų pavadinime ir teiginy matau, ką teigiate. Aš ir save ,,mačiau“ nuotraukoj vienam renginy, nufotografuota iš arti.. Jeigu nežinočiau, kad ten ir tuo metu tikrai nebuvau – galvočiau, kad mano nuotrauka. Panašių žmonių tikrai būna. Man irgi keleta kartų matytas vienas ar kitas labai panašus į iš matymo pažįstamą vieną ar kitą žmogų, bet tada supratau – kad tikrai ne jis. Tą patį galiu pasakyt apie arkivyskupą Kėvalą.

   • dėdė apie kurį čia taip išsamiai porinat, advokate. ar tik ne iš bendro katiliuko viraliuką srebiat 🐓

  • Kauno vyskupijos chierarchai ir dvasiškiai pasižymi melu, intrigomis, puikybe, godumu. O kur dar jų moterys ir vaikai. Kiek turtingų kunigų namų Kaune ir aplink jį. Silpni apsimetę veidmainiai, o ne tikėjimo šviesuliai.

 9. Klebonai silpni, o ne tikėjimo švienuoliai (gal yra mažuma dar likusių). Kunig. tik mato, kad visi aplinkiniai nuodėmingi ir blogi gal jiems reik į veidrodį pasižiūrėti, kad ir kaip gasdintu? Jų širdys kupinos puikybės, tik kaltina žmonės, kad jie apgailėtini kriščionys, kaltina, kad tik dejuoti geba, o kad kunigams rūpi pinigų troškimas tik aplinkui žmonės kalti. Pridurčiau, kad pasauliečiai taip pat padorūs. Jeigu ne žmonių gerumas jie nieko neturėtų. O kur jų tikėjimas? Daug ką pasako, kai kunigai daug mokosi ir vėliau į draugus renkasi tik įtakingus, turtingus žmones (ne vienas atvejis ir atsiprašau nieko asmeniško). Tai jau pasako socialinio sluoksnio statusus. Žmonės bus, yra nebesaugūs (saugokitės, jau ženklai, neveltui politikai draugai). Klebonai vargo nematę, turima omenyje tik šiuolaikiniai. Nes jie patys nemyli žmonių. O celibatas, nekaltinkit visuomenės, kad mato nepadorumą, nes viską mato pirmiausia jų šeimos artimieji. Mama, tėtis, močiutė, senelis, broli ar sesuo. Vėliau ir visa giminė.

 10. Ir kas gi taip nekenčia Kauno arkivyskupijos „viršūnių“ Matomai koks žydriukas, negavęs pasiglaustyt.. Na, nepasisekė jam, nervinasi…Bet ar ne tas pats su tais „vedusiais“? Nepasisekė jiems, tai nori , kad ir kiti tokie pat, kaip jie, būtų

  • kalbant apie zydriukus, gali pasiklausti 20 metu praklebonavusio grigo, toliau sekmingai katedroj tunancio. Va tas tai gavo pasiglaustyti prie kiekvieno ganytojo, kad toks ivertinimas.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte