Italija, tikėdamasi žmonių sąmoningumo, vėl „atsidaro“

Dar pora savaičių, ir Italija vėl „atvers savo duris“. Su kvapų pripildytais restoranais, sporto salėmis ir futbolo sirgaliais. Šalis, šiuo metu suskirstyta į skirtingai pandemijos paliestas zonas, nekantrauja nuo balandžio 26 d. palaipsniui grįžti į įprastą šalies gyvenimą su mažesniais apribojimais, tačiau jai tenka spręsti dėl skiepijimo kampanijos, kuri kol kas neįveikia nenorinčio pasiduoti viruso.

Italijos vyriausybė sudarė konkretų planą, kaip nuo balandžio 26 d. iki birželio 1 d. palaipsniui atlaisvins pandeminius suvaržymus šalyje. Žmonės nori mėgautis laisvalaikio malonumais, tuo pačiu šalis siekia atgaivinanti ir ekonomiką. Italijoje netrukus restoranuose vėl girdėsis kavos puodelių, taurių ir lėkščių skambesys, nes nuo balandžio 26 d. geltonose zonose atsidarys kavinės ir restoranai. Bus galima net vakarieniauti iki 21:30 val., tiesa, tik lauko erdvėse. Atsidarys teatrai, koncertų salės, kino teatrai.

Raudonose ir oranžinėse zonose bus galimi laisvalaikio užsiėmimai tik lauke. Keliauti tarp tokių regionų bus galima tik su pažyma, kad esi paskiepytas, turi neigiamą testo atsakymą arba persirgai koronavirusu.

Geltonose zonose bus galima laisvai keliauti, sportuoti ir uždarose salėse su ribotu žmonių skaičiumi. Žmonės galės lankytis muziejuose. Visi mokiniai grįš į klases, išskyrus raudonojoje zonoje, kur vyresnių klasių moksleiviams teks mokytis vis dar ir virtualiai.

Nuo gegužės 1 d. sirgaliai galės gyvai palaikyti savo sporto komandas stadionuose ir sporto rūmuose. Nuo gegužės 15 d. atsidarys paplūdimio klubai ir baseinai lauke.

Nuo birželio 1 d. bus galima apsilankyti net ir restoranų, kavinių viduje, sporti salėse, naudotis spa paslaugomis, vėl bus leistos mugės, pramogų parkai ir renginiai atvirame ore. Kaukės, metro atstumai ir komendanto valanda nuo 22 val. vakaro iki 5 ryto lieka savaime suprantamomis taisyklėmis.

Vienu didžiausiu infekcinių ligų ekspertu Italijoje laikomas Massimo Galli sako, kad skirstymas į spalvines zonas yra visisškas nesusipratimas, o verslų ir pramogų atidarymai yra blogai apskaičiuota rizika.

Premjeras Mario Draghi tikisi žmonių sąmoningumo. Jis sako: „Jei žmonės elgsis tinkamai, nereikės žengti žingsnio atgal“.

Manoma, kad nepaprastoji padėtis šalyje bus bus pratęsta iki liepos 31 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis