Ispanijoje priimtas įstatymas nepilnamečiams leidžia keisti lytį be tėvų sutikimo

ŠaltinisCNA

Ispanijos žemieji parlamento rūmai (isp. Congreso de los Diputados) po to, kai pritarė Senatas, priėmė įstatymą, pagal kurį translyčių asmenų lytinių organų operacijas ir hormoninį gydymą bus galima atlikti nuo 16 metų amžiaus – be tėvų sutikimo.

Šį įstatymą, žinomą tiesiog kaip transįstatymą, prastūmė socialistų ir komunistų valdančioji koalicija, remiama LGTBI (lesbiečių, gėjų, translyčių, biseksualų ir interseksualų) spaudimo grupių. Įstatymas buvo priimtas Ispanijos deputatų Kongrese, nepaisant to, kad teisėkūros proceso metu jam prieštaravo patariamosios institucijos.

Tiek Valstybės taryba, tiek Generalinė teismų taryba griežtai pasisakė prieš kai kurias įstatymo nuostatas, ypač dėl nepakankamos nepilnamečių apsaugos.

Translyčių įstatyme numatyta galimybė pakeisti vardą ir lytį civiliniame registre asmens prašymu nuo 16 metų.

Nuo 14 iki 16 metų amžiaus šiam pakeitimui reikalingas tėvų arba teisėtų globėjų sutikimas. Esant neatitikimams, gali įsikišti teisėjas.

Norint atlikti pakeitimus nacionalinėje asmens tapatybės kortelėje, 12-14 metų vaikai turi turėti teismo leidimą.

Iki 12 metų amžiaus civilinės būklės akto įrašo pakeisti negalima, nors įstatyme numatyta, kad įvairioje aplinkoje su nepilnamečiais turi būti elgiamasi atsižvelgiant į jų išreikštą seksualinę tapatybę.

Bet kuriuo atveju panaikinta būtinybė pateikti medicininę ar psichologinę išvadą, patvirtinančią savęs suvokimo nuoseklumą. Iki šiol taip pat reikėjo patikrinti, ar asmuo ilgą laiką vartojo hormonus, blokuojančius normalų lytinį vystymąsi.

Civilinės būklės aktų registro pakeitimo procesas gali trukti ne ilgiau kaip keturis mėnesius ir gali būti atšauktas praėjus šešiems mėnesiams nuo prašymo pateikimo.

Kalbant apie lyties organų chirurginio modeliavimo procesus, įstatymas nurodo bendrąją atsargumo priemonę, kad jis negalimas jaunesniems nei 12 metų vaikams, tačiau yra numatyta šio principo išimtis tuo atveju, jei „medicininės indikacijos reikalauja kitaip, siekiant apsaugoti asmens sveikatą“.

Vaikams nuo 12 iki 16 metų įstatymas nustato, kad turi būti nustatytas pakankamas brandos laipsnis. Sulaukus šio amžiaus, tėvų sutikimo nereikalaujama.

Translyčių įstatymas draudžia bet kokias profesionalias ar neformalias konsultacijas, net ir suinteresuotos šalies prašymu, kurios susijusios su natūralios lyties keitimo procesu. Be to, jis palengvina LGTBI asmenų galimybes pasinaudoti pagalbinio apvaisinimo procedūromis ir leidžia lesbiečių porai susilaukti vaikų nesudarant civilinės santuokos.

Įstatyme taip pat įvedama „lyties atstovo“ sąlyga, turint omenyje atvejus, kai LGTBI asmenys dėl socialinės diskriminacijos palieka savo gyvenamąją vietą.

Teisėkūros procesas suskaldė feminisčių grupes. Dėl šio susiskaldymo net buvo sužlugdytas pirmasis bandymas priimti šį įstatymą 2021 m.

Kai kurios feministės kritikavo galimybę, kad nusikaltimais prieš moteris kaltinami vyrai galėtų pasiskelbti moterimis, kad gautų teisinių ir net kalėjimo lengvatų.

Taip pat buvo išreikštas susirūpinimas, kad vyrai galės dalyvauti moterų sporto varžybose, taip sudarydami nelygias sąlygas, atsižvelgiant į natūralią vyrų kūno sandarą, palyginti su moterimis.

Įstatymą kritikavo ir Bažnyčios atstovai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

 1. pirmiau išplauna vaikams smegenis, įtikina, kad jie ne tos lyties, kurios buvo nuo gimimo, o po to priima įstatymus, kad gali ją pasikeisti be gimgytojų sutikimo.

 2. 16 metų jaunuoliui negalima vairuoti nei automobilio, nei tuoktis negalima, nes 16 metų jaunuolis dar nėra galutinai subrendęs šiems svarbiems ir atsakingiems poelgiams.
  16 metų jaunuoliui, netgi yra draudžiama parduoti alaus butelį, bet liberal masonai bando įteigti, kad 16 metų jaunuolis jau yra visiškai subrendęs ir gali suvokti savo veiksmų ilgalaikes passekmes. Liberalmasonai tokiu būdu atiduoda gyvenimo vairą į nesubrendusias rankas, kuriose žinoma, kad įvyks daug skaudžių avarijų ir netgi mirtinų.
  Tačiau liberalmasonkomunistams to tik ie tereikia.
  Visi pamename senųjų lenino komunistų šūkį – kuo blogiau, tuo geriau, o po to pasaulinė revoliuciją. Šis šūkis yra ne juokas, liberal masonai to ir siekia, kad būtų kuo blogiau, o tokie jų sekėjai kaip feministės ir kitos kairiosios grupės yra jų ideologijos vykdytojai su komjaunuolišku užsidegimu grūdantys savo ideologijas.
  Metas nusipurtyti tiek masonais tiek jų ideologijos vykdytojais ir apvalyti žemę.

 3. Ar neaišku kodėl toklia vėluojanti pagalba Ukrainai? Kodėl nesupranta iki šiol Rusijos grėsmės? Ar prisikimšus galvas nesamonių galimą ką nors suprasti?

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte