Irane paleistas į laisvę pastorius nuteistas mirties bausme

ŠaltinisCBN

Vasario 26 d., Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Chamenėjus paskelbė nacionalinę amnestiją, skirtą 1979 m. islamo revoliucijos metinėms paminėti, tad vienos Irano evangelinės bažnyčios vadovas Jusefas Nadarkhanis taip pat buvo paleistas į laisvę.

Pastorius jau laisvas ir tebėra Teherane, kad užbaigtų kai kurias oficialias procedūras, susijusias su jo paleidimu. Kai tik šie formalumai bus baigti, jis prisijungs prie savo šeimos Rašto mieste.

46 m. Nadarkhanis atliko šešerių metų laisvės atėmimo bausmę Evino kalėjime Teherane už „sionistinės krikščionybės propagavimą”, kaltinamas „namų bažnyčių skleidimu”.

Nadarkhanis buvo vienas iš keturių krikščionių, suimtų Rašte 2016 m. gegužės mėn. per kelis saugumo pajėgų reidus krikščionių namuose. Nors 2017 m. vyrai buvo paleisti už užstatą, 2018 m. jie vėl buvo suimti.

Irano valdžios institucijos apkaltino Nadarkhanį, kad jis savo krikščioniška veikla neva kelia pavojų šalies nacionaliniam saugumui.

2020 m. birželį Nadarkhaniui ir vienam iš kitų kalinių, diakonui Sahebui Fadajehui, kuris taip pat buvo paleistas pagal neseniai paskelbtą amnestiją, apeliacine tvarka bausmė sumažinta iki šešerių metų.

„Džiaugiamės, kad pastorius Nadarkhanis ir diakonas Fadajehas buvo paleisti anksčiau, tačiau pažymime, kad dėl melagingų kaltinimų jie prarado ne vienerius savo gyvenimo metus kalėjime dėl to, kad Irane krikščionių tikėjimas, be kitų religijų ir įsitikinimų, ir toliau laikomas nusikaltimu”, – sakė „Christian Solidarity Worldwide” Įkūrėjas ir prezidentas Mervyn Thomas (Mervynas Tomas) savo pareiškime.

Nadarkhanis dėl savo tikėjimo ne kartą buvo patekęs į kalėjimą ir iš jo išėjęs. 2010 m. jis buvo nuteistas mirties bausme už atsivertimą iš islamo į krikščionybę. Vėliau jis buvo išteisintas.

Visited 1 times, 1 visit(s) today

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte