Indijoje dėl neteisėtų vaikų santuokų suimta daugiau kaip 2 tūkst. žmonių

ŠaltinisAFP-BNS

Atokiuose Indijos šiaurės rytuose, vyriausybei užkirtus kelią neteisėtoms vaikų santuokoms, penktadienį buvo suimta daugiau kaip 2 tūkst. žmonių, pranešė policija.

Jungtinių Tautų duomenimis, Indijoje gyvena daugiau kaip 220 mln. vaikų nuotakų, tačiau šiame amžiuje vaikų vestuvių skaičius smarkiai sumažėjo.

Dvi savaites truksianti policijos kampanija Asamo valstijoje prasidėjo penktadienį po to, kai vyriausiasis ministras Himanta Biswa Sarma (Himanta Bisva Sarma) paragino visuomenę padėti panaikinti šią „blogą praktiką“.

H. B. Sarma sakė, kad beveik kas aštunta moteris Asame susilaukia vaikų, prieš sukankant 18 metų, o tai lėmė didelį kūdikių ir motinų mirtingumą valstijoje.

Valstijos policijos generalinis direktorius GP Singhas (GP Singas) teigė, kad per pirmąją dieną buvo suimti 2044 žmonės, įskaitant 52 kunigus ir teisininkus, kurie vadovavo santuokoms.

GP Singhas sakė, kad valstijoje už vyrų vis dar ištekinamos vos 12 metų mergaitės, o policija iš viso tyrė 4074 atvejus.

Pagal įstatymus Indijoje santuokinis amžius yra 18 metų, tačiau milijonai vaikų, ypač skurdesnėse kaimo vietovėse, yra priversti susituokti būdami jaunesni.

Daugelis tėvų išleidžia savo vaikus į santuoką tikėdamiesi pagerinti savo finansinį saugumą.

Rezultatai gali būti pražūtingi, kadangi mergaitės meta mokyklą, kad galėtų ruošti maistą ir tvarkyti namus savo vyrams, o gimdydamos jauname amžiuje patiria sveikatos problemų.

2017 metais Indijos aukščiausiasis teismas aktyvistų džiaugsmui priėmė svarbų sprendimą, kad lytiniai santykiai su nepilnamete žmona laikomi išžaginimu.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte