Į Laisvės šventę Šiluvos šventovėje – pėsčiomis

Rugpjūčio 29-ąją vykstant į Laisvės šventę Šiluvos šventovėje ir šiemet Kauno arkivyskupija bei Šiaulių vyskupija kvietė dalį kelio nueiti pėsčiomis.

Žmonių susibūrimas į piligrimų eisenas nuo Dubysos bei Tytuvėnų pusės paliudijo, jog ši tradicija tebėra brangi, gyva ir toliau puoselėjama.

Eisena pėsčiomis / Kauno arkivyskupijos nuotr.

Prasidėjusi sovietmečiu, aštuntojo dešimtmečio viduryje, nuo Eucharistijos bičiulių sąjūdžio ir sovietų valdžios visaip persekiota, ji tada išreiškė žmonių laisvės troškimą, patikint Lietuvos „laisvės bylą“ Šiluvos Dievo Motinos užtarimui.

Dabar šios eisenos išreiškia padėką už Tėvynės laisvės dovaną, o šiemet, kai švenčiame Šeimos-Amoris laetitia metus, dar ypač melstasi už šeimas, kad jos būtų stiprus mūsų visuomenės ir valstybės pagrindas.

Eisena pėsčiomis / Kauno arkivyskupijos nuotr.

Po daugiau kaip dviejų valandų žygio pėsčiomis apie vidudienį Šiluva jau sveikino dvi piligrimų grupes – Kauno arkivyskupijos ir Šiaulių krašto bei kartu su jais keliavusius tarptautinės organizacijos „Tradicija, šeima, nuosavybė“ (TFP) narius iš Brazilijos, Vokietijos, Ispanijos – Lietuvos bičiulius, kitados užtarusius prieš Kremlių mūsų Nepriklausomybės siekį.

Šiemet prie Kauno arkivyskupijos piligrimų prisijungė šeimų judėjimo – Dievo Motinos komandos – šeimos, kurios Šiluvoje savaitgalį dalyvavo rekolekcijose, taip pat Šiluvos draugijos nariai, Jono Pauliaus II bendruomenė, kurios jaunieji savanoriai rūpinosi eisenos tvarka.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis