I gavėnios sekmadienis. Gavėnia kviečia padėti į šalį visas mūsų vidines kaukes

   Netrūkus Dvasia Jėzų paakino nukeliauti į dykumą. Jis praleido dykumoje keturiasdešimt dienų šėtono gundomas, buvo kartu su žvėrimis, ir angelai jam tarnavo.
    Kai Jonas buvo suimtas, Jėzus sugrįžo į Galilėją ir ėmė skelbti gerąją Dievo naujieną: „Atėjo įvykdymo metas, Dievo karalystė čia pat! Atsiverskite ir tikėkite Evangelija!“ (Mk 1, 12-15)

Pradėjome gavėnios kelionę. Nors šis karantino laikas reikalauja griežtai nešioti apsaugines kaukes, bet gavėnia kviečia padėti į šalį visas mūsų vidines kaukes ir pasirodyti kokie esame Dievo akivaizdoje, išgryninti savo širdis.

Šiandienos evangelija mums kalba apie Jėzaus viešos veiklos pradžia.  Pradėdamas  savo misija, jis pasitraukia į dykumą 40 dienų. Šis 40 dienų laikotarpis – tai nuoroda į Išėjimo įvykį, Izraelio tautos klajones į Pažado žemę. Ir dabar Jėzus, naujasis Mozė, vedą visą žmoniją į Dievo karalystę. Jėzus prieš skelbdamas Gerąją Naujieną, išeina į dykumą, kad būtų pats išbandomas. Tuo mokydamas savo paties pavyzdžiu, visų kartų krikščionys išstovėti išbandymuose ir sunkumuose.

Evangelistas Morkus nedaugiažodžiauja ir pateikia tik faktą, kad Jėzus buvo piktojo gundomas. Kiti evangelistai mums pasakoja, kad šie gundymai buvo trys: duona, valdžia ir stebuklais. Piktasis neišgalvoja nieko naujo, nes šios pagundos žmoniją lydi tiek, kiek ji egzistuoja. Kiekvienas savo gyvenime esame gundomas teikti pirmenybę tik medžiaginei tikrovei, piktnaudžiauti valdžia ir naudotis religija kaip manipuliacijos priemone.

Jėzus atmeta šiuos gundymus parodydamas tikrojo žmogiškumo veidą. Žmogus gyvas ne viena duona, jis nesinaudoja galios pirmenybe ir tarnauja tik vienam Dievui. Iš istorijos žinome, kad taip gyventi pavyksta ne visiems. Net Bažnyčioje, kuri yra Kristaus kūnas, istorijos tėkmėje buvo daugybė pavyzdžių, kaip turto, galios ir manipuliacijos religija pagundos tapdavo krikščionišką pašaukimą iškraipančiomis grimasomis.

Evangelistas Morkus Jėzaus dykumoje vaizdiniu mums parodo, kad jis yra kūrinijos Viešpats, nes jam tarnauja žvėrys ir angelai. Tai, kas yra gamtiška, kūniška ir tai, kas yra nematoma, dvasiška, nusilenkia Tam, kuris stoja į akistatą su chaosu ir išeina nugalėtoju.

Šis evangelinis pasakojimas mus kviečia stabtelėti mūsų kasdienybės karuselėje, duoti daugiau erdvės Dievui mūsų gyvenimuose. Rinktis maldą, bendrystę su Viešpačiu, tikėjimo darbus, gėrį mūsų kryžkelėse ir išmėginimuose.

Evangelistas Morkus atskleidžia Jėzaus tvirtumą kovoje su blogiu. Tuo kviesdamas ir mus rinktis Jėzaus pusę, kad galėtume būti kartu su Juo nugalėtojais savo gundymuose ir kovose. Žinoma, viskas nėra lengvai duodama ir nėra viskas paprasta. Bet šį evangelija atskleidžia, kad mes nesame vieni mūsų sunkumuose ir išbandymuose. Galime visada remtis į tą, kuris visą praėjo ir iškentė dėl kiekvieno iš mūsų ir visada tiesia pagalbos ranką.

Esame drąsinami eiti gyvenimo keliu su Jėzumi, kuris yra tikras Gėris ir mūsų laimės šaltinis. Išgirsti Jo kvietimą: „Atėjo įvykdymo metas, Dievo karalystė čia pat! Atsiverskite ir tikėkite Evangelija!“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis