Graikijos sveikatos priežiūros darbuotojai protestavo prieš privalomą skiepijimą

ŠaltinisAFP-BNS

Graikijos valstybinių ligoninių darbuotojai ketvirtadienį penkioms valandoms nutraukė darbą, protestuodami prieš vyriausybės sprendimą įvesti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 visiems sveikatos apsaugos darbuotojams valstybiniame ir privačiame sektoriuose.

Atėnuose prie Sveikatos apsaugos ministerijos maždaug 300 ligoninės darbuotojų susirinko protestuoti prieš nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojantį nutarimą. Vyriausybė aiškiai leido suprasti, kad terminas nebus atidėtas vėlesniam laikui.

Viešajame ir privačiajame sveikatos apsaugos sektoriuose dirbantys asmenys, slaugos namų darbuotojai bus nušalinami nuo darbo, jei iki nurodytos datos nebus pasiskiepiję bent viena vakcinos doze arba nepateiks pažymos, kad neseniai persirgo koronavirusu.

Valstybinių ligoninių darbuotojų profesinė sąjunga sako, kad pritaria vakcinavimui, tačiau pasisako prieš privalomą skiepijimą.

„Mes nepaliksime negalinčių apsiginti sveikatos apsaugos ir socialinės pagalbos darbuotojų, kuriems skiepijimasis yra asmeninė teisė, – nurodo sąjunga. – Pacientams negresia pavojus užsikrėsti nuo sveikatos priežiūros darbuotojų. Ligonines vėl užpildo koronavirusu sergantys pacientai, užsikrėtę bendruomenėje.“

Graikijoje pastarosiomis savaitėmis auga naujų koronaviruso atvejų ir mirčių skaičius, hospitalizuojama ir intubuojama vis daugiau ligonių. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys rodo, kad intensyvios terapijos skyriuose užimta daugiau nei 69 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų, o įprastose COVID-19 palatose – 45 procentai.

Sveikatos apsaugos ministras Vasilis Kikilijas (Vassilis Kikilias) antradienį sakė, kad „gerokai daugiau nei 90 proc. intensyvios slaugos skyriuose gydomų koronavirusu užsikrėtusių pacientų yra nepasiskiepiję“. Ministras nenurodė, ar tarp jų buvo gavusių tik vieną vakcinos dozę.

Apie 10,7 mln. gyventojų turinčioje Graikijoje visiškai paskiepyti yra 5,6 mln. žmonių, šalyje sunaudota 11 mln. vakcinų nuo koronaviruso dozių.

Graikijoje nuo COVID-19 gali nemokamai pasiskiepyti visi norintieji asmenys nuo 12 metų amžiaus. Skiepijimasis nėra privalomas sveikatos priežiūros sektoriuje nedirbantiems asmenims, tačiau antradienį vyriausybė sugriežtino testavimosi dėl COVID-19 reikalavimus ir nevakcinuotų asmenų patekimą į įvairias vietas.

Nuo rugsėjo 13 dienos iki kovo 31-osios visi privataus ir viešojo sektoriaus darbuotojai, neturintys pažymėjimo, patvirtinančio COVID-19 vakcinacijos statusą arba persirgimą šia liga per pastarąjį pusmetį, turės kartą ar du per savaitę tikrintis greituoju testu. Į restoranus, kavines, barus, klubus ir laisvalaikio vietas bus įleidžiami tik paskiepyti arba neseniai pasveikę klientai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis