Gabrielius Landsbergis: Stambulo konvencija – svarbus žmogaus teises ginantis tarptautinis dokumentas

ŠaltinisBNS

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį susitikęs su užsienio šalių ambasadoriais aptarė žmogaus teisių klausimus, tarp jų – smurto prieš moteris prevencijai skirtos Stambulo konvencijos ratifikavimą.

Užsienio reikalų ministerija (URM) pranešė, kad susitikime su Vilniuje reziduojančiais Estijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ambasadoriais ir Ispanijos laikinąja reikalų patikėtine G. Landsbergis pabrėžė Lietuvos užsienio politikos prioritetą plėsti demokratijos, teisės viršenybės ir žmogaus teisių erdvę tiek Europos Sąjungoje, tiek ir už jos ribų.

Anot pranešimo, per susitikimą ypatingas dėmesys skirtas Europos Tarybos konvencijai dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo. Taip pat pasidalyta nuomonėmis apie įvairių šalių pozicijas šios konvencijos ratifikavimo ir įgyvendinimo klausimais.

Ministras pažymėjo, kad smurtas prieš moteris ir smurtas artimoje aplinkoje negali būti toleruojamas, o Stambulo konvencija su joje išreikštomis nuostatomis yra svarbus žmogaus teises ginantis tarptautinis dokumentas.

Ministerijos pranešime teigiama, kad konvencija pirmiausiai yra apie smurto panaikinimą – toks jos tikslas turi būti svarbiausias visuose svarstymuose.

Anot URM, be to, konvencija ne tik nustato atitinkamas normas, kurias turi įgyvendinti konvenciją priėmusios šalys, tačiau ir sukuria pareigą valstybėms bendradarbiauti kovojant su smurtu artimoje aplinkoje. 

Lietuvos Seimui ratifikuoti konvenciją yra pateikusi dar buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau procesas įstrigo politikams nesutariant dėl kai kurių dokumento nuostatų.

Europos Tarybos ekspertai tvirtina, kad Lietuvai būtų vertingi patarimai pažabojant smurtą artimoje aplinkoje. Katalikų Bažnyčia ir dalis politikų teigia, kad dėl konvencijos Lietuvai gali tekti keisti lyties sampratą ir diegti nepriimtinas nuostatas apie homoseksualumą.

Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo Lietuva pasirašė 2013 metais.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

 1. Belieka tikėtis, jog tai tik asmeninė ministro nuomonė.
  Konservatoriams reikės apsispręsti kiekvienam asmeniškai- rinkėjai nėra akli

  • Po KP pirmininko nerinkimu ,po jokubausko atleidimo ,po visos viesos partieciu komunikacijos vietos pozityvui nelieka.Apsispresta.Tapo laisves partijos satelitu.

   • ne tik laisves partijos satelitas, bet ir socdemu klapciukas inirtingai palaikes socdemo Sabatausko dukros isrinkima i pareigas, o sprendimus jinai prase, kad nebutu galima apskusti teismams…Tai visisko konservat. p. lyderio nusmegenejimo procesas itakojamas nezinia kokiu jegu..

  • Deja, konservatorių rinkėjai kaip tik akli ir kurti. Tiesiog užzombinti, užkerėti kažkokie. Juk partijos pozicija dėl Stambulo, partnerystės ir partizanų atminimo niekinimo neišryškėjo tik dabar. Tiek Landsbergis, tiek Šimonytė ar Mikulėnienė šiuos klausimus kelia ir palaiko jau gal trečia seimo kadencija. Bet mūsų geraširdžiai seneliai tremtiniai ir kaliniai vistiek renka juos – juk konservatoriai…

 2. Smurto prieš moteris išgyvendinimas yra labai svarbus ir siektinas dalykas. Tačiau kai kurios Stambulo konvencijos nuostatos griauna šeimos bei visuomenės vertybes. Todėl šios konvencijos ratifikuoti negalima.

 3. apie ka galvoja Gabrielius taip drasiai snekedamas apie Stambulo konvencija?Ar apie savo zmonos teises negauti i kaili? Ar apie kryptinga seimos instituto zlugdymo „geri“?
  Konservatoriai beveik pasistate sau antkapi ilgiems metams… ATA

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis