G. Surplys pasiūlė dalį algos Seimo nariams mokėti paukščiais

ŠaltinisBNS

Kai kurie Seimo nariai ragina šalies gyventojus pirkti lietuvišką produkciją ir taip paremti nuo krizės nukentėjusį verslą bei žemės ūkį. Kai kurie jų siūlo valstybės tarnautojams, pavyzdžiui, Seimo nariams, dalį darbo užmokesčio mokėti lietuviška produkcija. 

Tokia idėja išsakyta trečiadienį Kaimo reikalų komiteto posėdyje, kur aptarta situacija paukštininkystės, mėsos, augalininkystės sektoriuose.  

„Valstietis“ Giedrius Surplys pasiūlė prisiminti smetoniškų laikų pamokas. 

„Smetonos Lietuvoje visi atsimename žąsų krizę. Valstybės tarnautojai, Seimo nariai galėtų pirkti tą lietuvišką produkciją arba gauti atlyginimą dalinai, paukščiais, pavyzdžiui“, – teigė jis. 

Komitetas vadovas Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, buvęs „valstietis“ ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat mano, kad šalies gamintojai neturėtų būti palaikomi tik valdžios subsidijomis – prie to turėtų prisidėti ir gyventojai, vartodami lietuvišką produkciją. 

„Turėtume paskatinti Lietuvos gyventojus pasirinkti vis tik lietuvišką produkciją, tokiu būdu užtikrinant labiau gamybą čia, Lietuvoje. Gal net per viešąją erdvę reikia daugiau bendrauti su žmonėmis, kad jie suprastų, kad mūsų gamintojo palaikymas yra ne vien valdžios subsidijos, bet ir mūsų produkcijos vartojimas“, – komitete sakė politikas.  

2018 metų rudenį „valstiečių“ Vyriausybei planuojant mažinti maisto kainas ir didinti konkurenciją mažmeninėje rinkoje, tuometinis žemės ūkio ministras G. Surplys inicijavo vadinamuosius maisto kuponus arba vaučerius, skirtus paremti smulkiesiems ūkininkams, bet idėja nebuvo įgyvendinta.  

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis