G. Nausėda ragino Seimą „jėgą, bizūną ar įstatymų buldozerį pakeisti diskusija“

ŠaltinisBNS

Sveikindamas į rudens sesiją susirinkusį Seimą prezidentas Gitanas Nausėda ragino atsisakyti priešpriešos ir galios demonstravimo.

Pasak jo, Lietuva yra lyg nesibaigiančioje kryžkelėje, kai kaskart žengus žingsnį, atrodo, privalu ką nors rinktis: visuomenės sveikatą arba žmogaus teises, valstybės sienų apsaugą ar nelegalių migrantų teisę į teisingumą, šeimos vertybes ar partnerystės įteisinimą, nepaisant lyties.

„Šie pasirinkimai, ypač kai jie svarstomi paskubomis, girdint tik savo argumentus, kelia priešpriešą visuomenėje, o jos emocijos išsilieja pykčio ir protesto bangomis“, – savo sveikinime teigė G. Nausėda.

Jis pabrėžė, kad Seimo, kaip Tautos atstovybės, užduotis yra neleisti šioms priešpriešoms gilėti ir siekti dialogo.

„Jėgą, bizūną ar įstatymų buldozerį privalo pakeisti argumentuota diskusija. Kiekvienas mūsų turime savo požiūrį ir vertybes, tačiau stenkimės girdėti ir kitus“, – tvirtino prezidentas.

Jis ragino sprendžiant neatidėliotinus klausimus nepamiršti ilgalaikės valstybės raidos perspektyvos.

„Mokesčių, sveikatos sistemos reformos, merų rinkimų tvarka, referendumo įstatymas, švietimo susitarimo įgyvendinimas, krašto apsaugos biudžeto didinimas laikantis nacionaliniame susitarime nubrėžtų gairių – tai tik keletas sutarimo reikalaujančių iššūkių. Tai, kaip juos įveiksime, turės ilgalaikį poveikį mūsų valstybei“, – tvirtino G. Nausėda.

Jis sakė Seimo rudens sesijoje siūlysiąs Viešųjų pirkimų, Teismų įstatymų pataisas,  papildomų socialinės atskirties mažinimo priemonių, su aplinkos apsauga, poveikio aplinkai vertinimu susijusių priemonių, taip pat pokyčių mokslo ir studijų srityje.

Penktadienį Seimas pradėjo rudens sesiją. Ji truks iki gruodžio 23 dienos.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis