G. Nausėda: ES atkreipė dėmesį į nelegalios migracijos srautus iš Baltarusijos

ŠaltinisBNS

Briuselyje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai atkreipė dėmesį į išaugusius nelegalios migracijos srautus iš Baltarusijos.

„Principinis dalykas paminėtas. Atsirado migrantų problemoje ne tik Pietų kontekstas, kuris buvo įprastas anksčiau, bet ir Rytų kontekstas“, – žurnalistams penktadienį paryčiais po Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžio sakė G. Nausėda.

„Be jokios abejonės, tas Rytų kontekstas reiškia būtent Baltarusijos ir Lietuvos sienos aspektą“, – pridūrė jis.

Patvirtinusi išvadas migracijos klausimu, EVT pasmerkė „bet kokius trečiųjų šalių bandymus migrantus versti įrankiu siekti politiniams tikslams“.

Ši formuluotė, anksčiau sieta tik su Turkijos veiksmais praleidžiant migrantus iš Artimųjų Rytų, dabar aktuali ir vertinant Baltarusijos veiksmus pasienyje su Lietuva, teigia apie Briuselio aktualijas rašantis naujienų portalas „Politico“.

EVT taip pat pareiškė, kad kai kurių migrantų maršrutų pokyčiai „kelia rimtą susirūpinimą ir reikalauja nuolatinio budrumo bei rimtų veiksmų“.

Lietuvos politikai teigia, kad Baltarusijos režimas sąmoningai praleidžia migrantus į Lietuvą ir vadina tai hibridinio karo dalimi.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos nelegaliai atvyko apie pusė tūkstančio migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų valstybių.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis