G. Meloni: turime naudoti daugiau grynųjų ir mažiau atsiskaitinėti kortelėmis

ŠaltinisREUTERS

Italijos ministrė pirmininkė Džordžija Meloni (Giorgia Meloni) paskelbė, kad Italija ketina naudoti daugiau grynųjų pinigų ir mažiau kreditinių kortelių, taip prieštaraudama pasaulinei elektroninės valiutos tendencijai.

Rugsėjį išrinkta G. Meloni baigia rengti savo pirmąjį biudžetą, į kurį turėtų būti įtraukta taisyklė, leidžianti parduotuvių savininkams ir įmonėms atsisakyti kortelių ir reikalauti grynųjų pinigų mokant už prekę iki 60 eurų. Šia taisykle būtų padidinta šiuo metu galiojanti 30 eurų riba, be to, būtų leidžiama parduoti ir pirkti prekes, kurių vertė grynaisiais pinigais neviršija 5 000 eurų (dabar leidžiami atsiskaitymai iki 2 tūkst.).

G. Meloni turi neįprastą pagrindą remti banknotus, o ne korteles. Ji sakė parlamentui: „Vienintelė tikra teisėta valiuta Italijoje ir Europoje yra popieriniai banknotai, kuriuos išleidžia Europos centrinis bankas. Elektroniniai pinigai nėra patvirtinta teisėta valiuta.“

Vienintelė tikra teisėta valiuta Italijoje ir Europoje yra popieriniai banknotai, kuriuos išleidžia Europos centrinis bankas

Tokie Italijos naujosios dešiniųjų vyriausybės planai padidinti mokėjimų grynaisiais pinigais ribas, kaip reikiant įsiutino opoziciją, kurios teigimu, tokie sprendimai prieštarauja įsipareigojimams ES dėl mokesčių skaidrumo didinimo.

Mokesčių vengimas Italijoje yra nuolatinė problema – Iždo duomenimis, per metus vengiama sumokėti daugiau kaip 100 mlrd. eurų. 2019 m. buvo išvengta apie 18,5 proc. mokėtinų mokesčių.

Grynuosius pinigus, palyginti su elektroniniais mokėjimais, sunkiau atsekti, todėl didesnė tikimybė, kad jie bus naudojami neteisėtais tikslais. Vis dėlto versti žmones naudotis kredito kortelėmis kai kuriuose sluoksniuose yra nepopuliaru dėl laisvės ir privatumo priežasčių.

Italija tradiciškai buvo viena iš Europos Sąjungos šalių, kurios ekonomika labiau pagrįsta grynaisiais pinigais, tačiau pastaraisiais metais ši tendencija pasikeitė – prasidėjus COVID-19 pandemijai vis labiau populiarėja atsiskaitymai kortelėmis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

8 KOMENTARAI

  1. kam nauda atsiskaitant kortelėmis. Nekalbant apie prekių kainų padidėjimą…
    O dėl surinktų mokesčių iškyla klausimas, kaip jie po to panaudojami…

  2. Turi visi garsiai pasakyti kad globalistu sugalvotas naujasis pasaulio žaidimas naudingas tik globalistams visus kitis jie nori paversti vergais.Štai jums tikrasis great reset

  3. Nors mąsto kas nors. Kad ir ne Lt. Mūsų šiknalindžiai be muilo sulįs, kad tik įtikt savo tikriesiems darbdaviams

  4. Banko kortelės labai palengvino gyvenimą, gali atsiskaityti bet kokioje šalyje, gali atsiskaityti internetu, nebereikia kišenėse barškinti monetų, visada gali pasitikrinti sąskaitas. O obskurantai acto garintojai plokščiažemiai tik burnoja, tik burnoja.Atrodo, kad be burnojimo jie nieko daugiau ir nesugeba

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte